Гостей Берегівського волонтерського центру «Кожен може допомогти» продовжують знайомити з біорізноманіттям птахів на Закарпатті. Екскурсії змінюються залежно від сезону та стану пернатих, якими опікуються активісти. Саме наприкінці лютого відвідувачі можуть дізнатися, як наближення весни впливає на життя птахів.
Наприклад, орнітолог та активіст центру Леонід Покритюк під час останньої екскурсії розповів такі факти про пернатих реабілітаційного куточку для тварин «Графське подвір’я»:
- Підсоколика Вектора та хатнього сича Аркадія перевели в нове приміщення через збільшення їхньої активності.
- Лелеки відчули подих весни: часто клекочуть, танцюють, збирають будівельний матеріал і носяться з ним подвір’ям.
- Декоративні кури бентамки почали інтенсивно нестись.
Попри збільшення роботи з пернатими, пан Леонід досі проводить екопросвітницькі заняття для фахівців природничих галузей і шанувальників екології та біології будь-якого віку з усієї України.
«Цього разу до нас завітали студенти з Чернівців, військовий із сином та отець Іван з Виноградова», – волонтер Леонід Покритюк.
Для гостей він провів екскурсію, під час якої розповів про видовий склад хижих птахів, що представляють Закарпатську область. На інформаційних стендах відвідувачі побачили, як відрізняти птахів, якими опікуються волонтери центру, від іншого пернатого різноманіття.
Отець Іван з Виноградова привіз у Волонтерський центр гніздові скриньки для синиць і сов, за допомогою яких Леонід Покритюк показав особливості пташиних будиночків, пристосованих під потреби пернатих. Ці гнізда встановлюватимуть на території Волонтерського центру та всього міста Берегове для допомоги птахам.
Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).
Інформаційна служба IERS