ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Птахи приносять на крилах весну

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

1 квітня у світі відзначається Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.

Починаючи з 1923 року це свято стало уже традиційним і святкується в усіх закладах освіти України. Щорічно певний вид птахів оголошується птахом року. Птахом 2022 року в Україні обрано ластівку міську.

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді традиційно 1 квітня провели екологічний захід, присвячений Міжнародному дню птахів, цього разу – для дітей тимчасово переселених осіб із Києва і Харкова, на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.

Під час екозаходу діти переглянули мультимедійну презентацію „Знайомство з птахами”, закріпили знання про будову тіла птахів, їх різноманітність, пригадали найбільш поширених птахів Закарпаття, з’ясували, які птахи повертаються навесні до нас із вирію, а які зимують поруч із нами, і причини такої поведінки пернатих. Діти відгадували загадки, розповідали цікаві факти, відомі їм про птахів як України, так і інших куточків Землі, грали у цікаві пізнавальні ігри „Відгадай птаха за описом”, „Чи знаєш ти перелітних та осілих птахів нашого краю?”, аргументуючи, чому саме вони вважають, що птах є перелітним чи осілим, де його можна зустріти в природі.

Оскільки птахом цього року обрано ластівку міську, символічним є те, що під час практичної частини діти виготовили листівки у техніці аплікація «Ластівочка», які подарують найріднішим.

Ластівка – це символ весни, провісниця добра. Люди кажуть, що там, де ластівка зліпить собі кубельце, – буде щастя. Сподіваємося, що цієї весни ластівочки принесуть нам на крилах лише хороші звістки і щастя в кожну оселю!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) (керівник Александр Бокотей ) та із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатор проекту Ivan Tymofeiev)

 

 

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

 

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».