Птахи приносять на крилах весну

1 квітня у світі відзначається Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію.

Починаючи з 1923 року це свято стало уже традиційним і святкується в усіх закладах освіти України. Щорічно певний вид птахів оголошується птахом року. Птахом 2022 року в Україні обрано ластівку міську.

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді традиційно 1 квітня провели екологічний захід, присвячений Міжнародному дню птахів, цього разу – для дітей тимчасово переселених осіб із Києва і Харкова, на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.

Під час екозаходу діти переглянули мультимедійну презентацію „Знайомство з птахами”, закріпили знання про будову тіла птахів, їх різноманітність, пригадали найбільш поширених птахів Закарпаття, з’ясували, які птахи повертаються навесні до нас із вирію, а які зимують поруч із нами, і причини такої поведінки пернатих. Діти відгадували загадки, розповідали цікаві факти, відомі їм про птахів як України, так і інших куточків Землі, грали у цікаві пізнавальні ігри „Відгадай птаха за описом”, „Чи знаєш ти перелітних та осілих птахів нашого краю?”, аргументуючи, чому саме вони вважають, що птах є перелітним чи осілим, де його можна зустріти в природі.

Оскільки птахом цього року обрано ластівку міську, символічним є те, що під час практичної частини діти виготовили листівки у техніці аплікація «Ластівочка», які подарують найріднішим.

Ластівка – це символ весни, провісниця добра. Люди кажуть, що там, де ластівка зліпить собі кубельце, – буде щастя. Сподіваємося, що цієї весни ластівочки принесуть нам на крилах лише хороші звістки і щастя в кожну оселю!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) (керівник Александр Бокотей ) та із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатор проекту Ivan Tymofeiev)

 

 

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

 

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: