Природознавчий туризм на Берегівщині

Вибравши погожий вихідний, екоактивісти Волонтерського центру «Кожен може допомогти» організували велопрогулянку для дітей. Головною метою було навчити юних наслідників спостерігати за птахами.

Дедалі більшої популярності на Закарпатті набуває природознавчий туризм, який є важливим фактором підвищення екологічної свідомості та культури серед співвітчизників. Одним із найактуальніших його напрямків є бьордвочінг.

Наприкінці XIX століття в Англії з’явилося нове захоплення: спостерігати за птахами в природному середовищі існування. Любителів цього заняття ставало все більше, і в 1901 році за ним закріпилася назва — «birdwatching», що в перекладі якраз і означає «спостереження за птахами».

У наші дні цей термін часто звучить і без перекладу — «бьордвочінг», тобто хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію – вивчення птахів. Найкращим часом року для знайомства з птахами вважається весна, коли вони співають і носять яскраве шлюбне забарвлення.

Для знайомства з птахами активісти вибрали водойми в околицях міста Берегове. Разом зі школярами вдалося побачити шлюбні ігри великих пірникоз, токування лисок і водяних курочок.

Захід провів орнітолог Леонід Покритюк  для дітей внутрішньо-переселених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: