Ознайомлення учнівської молоді з природно-культурною спадщиною Ужгорода

22 травня учнівська молодь сіл Велика та Мала розтока в супроводі отця Євгена, пані Наталію (Греко-католицька парафія Вознесіння Христового, с. Мала Розтока, Іршавський р-н)та її колег побували в Ужгороді з метою ознайомитись із самим містом та його кількома парками.
Учні у великій більшості в Ужгороді вперше. Вони познайомились з величним Греко-Католицьким собором в центрі Ужгорода, а неподалік від нього вивчили дерева скверу Марії Терезії. Тут зростає близько десятка видів дерев і кущів, більшість з яких є звичними породами для лісів нашого краю, з якими їх ознайомив співробітник Інституту еколого-релігійних студій, Біланич Михайло.

Після того учні відвідали Ужгородський замок.

Тут екскурсії їм провела старший науковий співробітник сектору природи відділу Історії та краєзнавства Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т.Легоцького Джахман Руслана, яка є активною волонтеркою ІЕРС.

Екскурсія в першу чергу стосувалась Замковому парку, де зростають основні лісові породи Закарпаття, а також дерева та кущі-екзоти. Разом їх нараховується 18 видів. Окрім того, парк населяють багато видів птахів та звірів. Із звірів тут водиться білка. Є навіть гніздо білки на модрині. Після екскурсії парком, учнівська молодь мала змогу ознайомитись з природничими колекціями експозиції “Природа Закарпатської області”. Музейна педагогіка є дуже важливою для розвитку екологічних компетенцій людини.


Також учні ознайомились з усіма іншими експозиціями музею, після чого пообідавши вирушили додому. Захід приурочений до Європейського Дня парків
та відбувся в рамках проекту «Молодіжна школа Сталого розвитку Карпат» (менеджер проекту Іван Тимофеєв), який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія).

 

Інформаційна служба ІЕРС

 

 

 

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: