ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Зберігаючи ліси, збережемо ведмедів!

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

За останні сорок років чисельність бурого ведмедя в дикій природі України скоротилася утричі. Ці шокуючі дані недавно оприлюднили науковці і вони викликають серйозне занепокоєння. Скорочення кількості ведмедів відбувається й надалі. Головні причини, що призвели до такої ситуації, – це інтенсивна експлуатація та омолодження лісів, високий рівень чинника непокою, браконьєрський відстріл.

Для охорони і збереження бурого ведмедя у дикій природі необхідно не лише заповідати первісне середовище існування виду, зменшити чинник непокою та боротися з браконьєрами, але й вкрай важливою є просвітницька робота з різними цільовими аудиторіями, починаючи від підростаючого покоління. Долучитися до цієї місії вирішив й Інститут еколого-релігійних студій спільно зі співробітниками національного природного парку «Синевир».

Про життя бурого ведмедя у дикій природі і його середовище існування йшла мова під час еколого-освітнього заходу в Колочавському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів, що у Хустському районі Закарпатської області.

Діти дізналися, що середовищем існування бурого ведмедя в Карпатах є гірські ліси. Важливою умовою є наявність густого чагарникового ярусу, вітровальних ділянок, ярів, де він може ховатися протягом дня. Чому ми так багато говоримо про ліси, коли провідною темою є бурий ведмідь? Відповідь на це питання школярі шукали під час вправи «Павутина». Вона допомогла дітям у ігровій формі зрозуміти взаємозалежність компонентів природи, у даному випадку залежність бурих ведмедів від лісів. Отже, зберігаючи ліси, зберігаємо ведмедів!

Учасники еколого-освітнього заходу дізналися багато цікавого про життя клишоногих у дикій природі і користь від них.

Завершився захід екскурсійною програмою на пасіці національного природного парку «Синевир», де йшла мова про можливі конфлікти між ведмедем і людиною та шляхи їх уникнення. На згадку про цю зустріч усі учасники отримали у подарунок тематичні інформаційні матеріали.

Захід відбувся в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP Foundation (координатор – Іван Тимофеєв).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».