ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Прес-конференція приурочена до відкриття переносної виставки «Повітряні акробати ночі»

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

 

Інститут еколого-релігійних студій
[email protected]
+380501836068

 

Прес-конференція приурочена до відкриття переносної виставки у рамках транскордонного проекту BAT4MAN

В рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (координатор Олександр Бокотей) 6 квітня 2021 року о 12 годині у резиденції єпископів Мукачівської Греко-Католицької єпархії  відбулась прес-конференція, приурочена до відкриття виставки «Повітряні акробати ночі».

Складається виставка з 13 рол-апів, на яких відображені всі важливі особливості життєдіяльності та циклу розвитку кажанів, їх важливість у природі, причини їх внесення до Червоної книги України та заходи по збереженню цих видів. Відкриття виставки саме у резиденції єпископів Мукачівської Греко-Католицької єпархії має символічне значення, оскільки горища сакральних споруд є найбільш сприятливим середовищем для чисельного проживання кажанів багатьох видів. Згодом виставка буде представлена в 20 локаціях Закарпатської області.

Відкривав виставку апостольський адміністратор Мукачівської Греко-Католицької єпархії, голова комісії з питань екології єпископ Ніл. Він згадав про те, що насправді людям ці загадкові нічні тварини маловідомі і існує багато міфів, які створюють негативне ставлення людей до них. Також боголюбивий єпископ висловив надію на те, що виставка змінюватиме це ставлення на позитивне і робота Комісії з екології спрямована власне на поглиблення екологічної свідомості вірників і всіх людей доброї волі.

Після цього слово взяв керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей. Він повідомив, що окрім виставки була проведена велика кількість заходів, які спрямовані на досягнення мети проекту: проведено дослідження видового складу кажанів на більш ніж 170 горищах церков, проведено 11 еко-просвітницьких воркшопів для молоді та дорослих, а також круглий стіл з представниками релігійних громад, встановлено 50 бет-боксів та 20 гнізд для сов на горищах храмів для створення додаткового життєвого простору, проведено чистку 10 горищ храмів від гуано та багато інших важливих ініціатив.

Загальна мета проекту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад. І власне на українській частині проекту робота зосереджена власне з релігійними громадами, оскільки на інших національних частинах транскордонного проекту кажани, що проживають в сакральних спорудах вже давно обстежені і інвентаризовані.

Проект виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

 

Захід відбувався із дотриманням санітарних норм

та правил протиепідемічних заходів

 

Інформаційна служба ІЕРС

 

Цей матеріал підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю інституту еколого-релігійних студій та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь