ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Посадка лісу в Українських Карпатах в умовах війни

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

За підтримки VGP-FUNDATION і в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) в Українських Карпатах був реалізований (01.10.2020 – 30.09.2021) унікальний проєкт «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат» https://iers.org.ua/en/youth-school-for-sustainable-development-of-the-carpathians/. В рамках проєкту було реалізовано ряд важливих активностей, необхідних для формування екологічної культури і поглиблення екологічної свідомості молоді в Карпатах.

З початком російсько-української війни вся Україна об’єднала зусилля для перемоги над агресором. Здавалось, що продовження екоосвітніх активностей неможливо в умовах війни. Але лісівники, активісти природоохоронних НУО, разом з священниками в Українських Карпатах, за ініціативи Інституту еколого-релігійних студій (IERS) і Міжрелігійного громадянського природоохоронного форуму Східної Європи (IRCEF), який є офіційним партнером НАБУ в Україні 26 березня 2022 провели унікальну акцію. Посадкою лісу ініціатори продовжили в Карпатах традиції закладені умовами попереднього проєкту за підтримки VGP-FUNDATION і в партнерстві з НАБУ і висадили 5000 саджанців дуба у Виноградівському держлісгоспі (околиці с. Шаланки). Посадкою нового лісу, в умовах війни, партнери НАБУ і VGP-FUNDATION в Україні започаткували серію екоініціатив, які служитимуть провісниками життя, формуванням планів на чисте довкілля в майбутньому, на перемогу над ворогом, добра над злом, на надію на завтрашній день і подають приклад своєю активністю для інших.

В акції по лісонасадженню з великою приємністю взяли участь і переселенці із зони бойових дій. Слід зазначити, що колективи IERS і IRCEF з перших днів війни направили свої зусилля на підтримку біженців, залучаючи жінок і дітей до екологічних активностей, які дають можливість хоч трошки забути про жахи війни і негаразди які трапилися з ними внаслідок агресії путінської Росії https://iers.org.ua/en/category/news-en/.

За останніми даними більш, ніж 300000 осіб, з яких близько 150000 дітей (https://uzhgorod.net.ua/news/166316), що опинились в найбільш безпечному регіоні України – Закарпатській області адаптуватись до трагічних змін їхнього життя. Ми переконані, що системна екологічна робота з молоддю, яку запланували партнерські організації NABU в Україні, особливо з біженцями дадуть їм можливість більш повноцінно увійти у звичний ритм їхнього життя і адаптуватись в нових умовах їхнього проживання в найбільш західному і безпечному регіоні України – Карпатах.

Запрошуємо всіх долучатися до запланованих нами екоініціатив в майбутньому, а також підтримати нас в непростих умовах українських реалій.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».