Папа Римський Франциск може відвідати Закарпаття

Стоїмо на порозі 2022 року. Він може увійти в історію як рік візиту Папи Римського Франциска в Україну. Про таку ймовірність повідомив архієпископ-митрополит Львівської архідієцезії Римсько-католицької церкви Мечислав Мокшицький.

«Візит Понтифіка став би великою підтримкою для нашої країни у ці непрості часи випробувань, – коментує інформацію архієпископа директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей.

Це був би другий візит Глави Католицької церкви до України. Нагадаємо, 20 років тому Папа Римський вперше навідався до нашої країни. Це був Іван Павло ІІ, який дуже любив нашу землю.

«То була подія, яка зміцнила Україну, змінила її. Тоді Святійший Отець перебував на нашій землі впродовж п’яти днів, зустрівся з молоддю, очолив Богослужіння у Києві і Львові… Коли лише готувався візит, розглядалися плани поїздки Папи до Закарпаття – канонічної території Мукачівської греко-католицької єпархії. На жаль, в остаточну програму це не було включено. Маємо щиру надію на те, що Папа Франциск, готуючись до своєї Апостольської подорожі в Україну, розгляне можливість відвідати вірних Христової Церкви Закарпаття», – каже Олександр Бокотей.

Наразі з Ватикану офіційної інформації та деталей щодо ймовірного візиту Папи до України немає. Зазвичай апостольські подорожі готуються дуже ретельно, потребують багато часу. Однак, вогник надії на очікуваний візит архієпископ Мечислав Мокшицький запалив у серцях українців.

До речі, минулого року, під час зустрічі у Ватикан, Володимир Зеленський особисто запросив Папу Римського Франциска відвідати Україні. А минулого тижня Президент призначив Надзвичайним і Повноважним Послом України у Ватикані відомого експерта з питань державно-церковних взаємин, релігієзнавця Андрія Юраша. Звісно, що підготовка до візиту Папи – це ще й значна робота для дипломатів. Сподіваємось, вона буде успішною.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: