Старт проєкту «Екотеатр в Українських Карпатах»

1 травня на Закарпатті стартував проєкт «Екотеатр в Українських Карпатах», який триватиме по 31 грудня 2023 року. Його реалізовує Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) у рамках співпраці із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Керівник проєкту – Ivan Tymofeiev (NABU).

«Екотеатр в Українських Карпатах» – це результат співпраці екологів, педагогів та акторів. Проєкт спрямований на розробку та апробацію досвіду різних методів театральної роботи з дітьми та молоддю для залучення їх (та їхніх батьків) до охорони навколишнього середовища через поєднання гри та екоосвіти.

Втілюватимуть ці ідеї в життя також Закарпатський обласний академічний театр ляльок «Бавка», Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», Закарпатська академія мистецтв і 2 екомережі спільно з вчителями, вихователями, методистами, священиками тощо. Команда проєкту працюватиме над створенням екотеатральних вистав і квестів та поширюватиме методологічну базу для мультиплікації результатів партнерами в інших регіонах.

Проєкт допомагатиме в реабілітації дітей та сімей внутрішньо переміщених осіб, сприятиме підтримці театрів, які опинилися в надзвичайній ситуації через війну, та залучатиме їх разом з церквою та громадськими організаціями до поширення екологічних цінностей.

Автори проєкту переконані, що збережене довкілля – це бачення мирного майбутнього в Україні у (пост)воєнний період. Для досягнення своєї мети вони визначили п’ять основних завдань проєкту:

  • забезпечити системний підхід до екоосвітньої роботи з дітьми в Українських Карпатах;
  • вивчити та розробити методи і засоби театралізованих та видовищних дійств для поширення екологічних знань та цінностей серед різних вікових та цільових груп, зокрема релігійних;
  • розробити методичні рекомендації для узагальнення та примноження екодосвіду;
  • розширити участь Церкви в роботі над захистом навколишнього середовища, а також сприяти її співпраці з громадськими організаціями задля об’єднання українського суспільства;
  • залучити особливу цільову групу, а саме: дітей та сім’ї внутрішньо переміщених осіб.

Виконувати ці завдання планують через такі активності:

  1. Організація та проведення 1 стартової робочої зустрічі та 4 творчих зустрічей для напрацювання продуктів та методик проєкту.
  2. Розробка екоквесту «Степан і Ко».
  3. Розробка і затвердження партнерами проєкту різних видів театральних заходів на екологічну тематику:
    • 6 майстер-класів для екотренерів проєкту від акторів театру «Бавка»;
    • 8 занять-уроків на екотематику з учасниками творчої дитячої студії при театрі «Бавка»;
    • тренінги для студентів-акторів «Екологічні цінності через акторську майстерність та театралізовані заходи» в Академії мистецтв;
  4. Затвердження та реалізація різних типів театралізованих заходів на екологічну тематику для дітей та молоді.
  5. Організація та проведення 25 екоосвітніх заходів тренерами проєкту за результатами воркшопів – для дошкільних навчальних закладів, шкіл, позашкільних гуртків.
  6. Ротація екоквесту «Степан і Ко» та екотеатральної вистави «Пригоди Кожика і Летика».
  7. Організація та проведення фінальної конференції за результатами проєкту.

Інформація про всі заходи, реалізовані в межах цього проєкту, публікуватиметься на сайті та сторінках IERS у соціальних мережах. Слідкуйте за нашими активностями у фейсбуці, ютубі та інстаграмі, щоб нічого не пропустити.

Будемо раді співпраці!

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: