Побували на пташиному концерті

Синевир – найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах. Сюди прагнуть потрапити усі, хто опиняється на теренах Закарпаття. Тож не випадково цю водойму називають родзинкою нашої області, перлиною Карпат. А ще Синевир належить до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, головним чином як середовище існування птахів.

Про унікальну гірську водойму і орнітофауну Національного природного парку “Синевир” йшла мова під час еколого-освітньої екскурсії за участі дітей переселенців зі Сходу України.

Синевирське озеро та його околиці є середовищем існування численних видів рослин і тварин, серед яких багато рідкісних. Ця місцевість – особливий осередок біорізноманіття, що знаходиться під пильною охороною співробітників Національного природного парку “Синевир”.

Пташиний концерт 🐦🎼 на Синевирському озері

Поблизу гірської водойми періодично можна спостерігати за рідкісними пернатими, які внесені до Червоної книги України, а саме: пугач, підорлик малий, лелека чорний. Свого часу науковці фіксували тут навіть політ беркута. У період міграцій на Синевирському озері зупиняються відпочити перелітні водоплавні птахи. Лише їм дозволено тут ловити рибу у необмеженій кількості. А у водоймі чимало бабця строкатоплавцевого, форелі озірної, гольяна звичайного. Останній вид тут особливо численний. Цілі зграї цих маленьких рибок тримаються поблизу берегів. Для учасників заходу було цікаво спостерігати за цим видовищем природи, як і за полохливими дрібними птахами, які ховалися у гущі лісу. Роздивитися птахів за таких обставин не так просто, а от насолодитися їхнім співом – доступна справа, якою усі сповна скористалися. Як співають птахи на Синевирі? Сьогодні послухати їхній концерт є нагода й у відвідувачів нашого інформаційного ресурсу. Відкрийте відео та насолоджуйтесь!

Інститут еколого-релігійних студій висловлює щиру подяку отцю Богдану Савулі за сприяння у організації та проведенні заходу.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: