ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Підсоколик великий завершує реабілітацію в місті Берегове

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Берегівський волонтерський центр «Кожен може допомогти» відвідали гості з Києва. Для них провели пізнавальну екскурсію територією графського маєтку та познайомили з пернатими підопічними. Цього разу найбільшу увагу гостей привернув чеглок (підсоколик великий), якого незабаром випустять у дику природу.

«Окрасою нашого центру є підсоколик великий. Потрапила до нас ця маленька хижа птаха із Верхнього Коропця (Мукачівський район) з переломом крила в районі кисті», – розповів орнітолог Леонід Покритюк, пригадуючи історію порятунку чеглока.

За порадою Віктора Шельвінського (Реабілітаційний центр для птахів «Вільні крила»), соколу наклали фіксувальну пов’язку та обмежили рух. Згодом сокола перевели у просторе приміщення, де він відновлює здатність літати. Цей вид птахів належить до перелітних. Він зазвичай зимує в савані, на південь від пустелі Сахара. До своїх гніздівель великі підсоколики повертаються у квітні. Зважаючи на це, і нашого сокола навесні відпустять у природу.

Гостям розповіли, за якими ознаками розрізняються хижі птахи та ознайомили з екологічним особливостями соколів.

Підсоколик великий (лат. Falco subbuteo) належить до родини Соколові (Falconidae). Характерною особливістю цього сокола є наявність темно-рудих «штанів». Так називається його оперення верхньої частини ніг і підхвістя.Він дуже схожий на сапсана (Falco peregrinus), але відрізняється від нього меншими розмірами, «штанами» і поздовжньо розташованими плямами на череві. Великий підсоколик високо в небі картиною польоту нагадує чорного стрижа (Apus apus). Він стрімко летить, розправивши вузькі загострені крила у формі півмісяця та витягнувши назад відносно короткий хвіст.

Цікавинки про підсоколика великого:

  • Підсоколики великі найчастіше гніздяться в соснових гаях, листяних або змішаних лісах.
  • Сімейні пари утворюються тільки в сезон розмноження.
  • Раціон складається переважно з дрібних співочих пернатих і різноманітних комах.
  • Самці прилітають до них наприкінці березня, а самки в першій половині квітня. Шлюбні польоти тривають протягом місяця до початку травня. Вони характеризуються різким підйомом вгору й опусканням вниз по спіралі.
  • Великі підсоколики не будують гнізд, а використовують кинуті гнізда хижих та воронових птахів.
  • Тривалість життя в дикій природі становить 6–8 років.

Захід провели в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».