Підсоколик великий завершує реабілітацію в місті Берегове

Берегівський волонтерський центр «Кожен може допомогти» відвідали гості з Києва. Для них провели пізнавальну екскурсію територією графського маєтку та познайомили з пернатими підопічними. Цього разу найбільшу увагу гостей привернув чеглок (підсоколик великий), якого незабаром випустять у дику природу.

«Окрасою нашого центру є підсоколик великий. Потрапила до нас ця маленька хижа птаха із Верхнього Коропця (Мукачівський район) з переломом крила в районі кисті», – розповів орнітолог Леонід Покритюк, пригадуючи історію порятунку чеглока.

За порадою Віктора Шельвінського (Реабілітаційний центр для птахів «Вільні крила»), соколу наклали фіксувальну пов’язку та обмежили рух. Згодом сокола перевели у просторе приміщення, де він відновлює здатність літати. Цей вид птахів належить до перелітних. Він зазвичай зимує в савані, на південь від пустелі Сахара. До своїх гніздівель великі підсоколики повертаються у квітні. Зважаючи на це, і нашого сокола навесні відпустять у природу.

Гостям розповіли, за якими ознаками розрізняються хижі птахи та ознайомили з екологічним особливостями соколів.

Підсоколик великий (лат. Falco subbuteo) належить до родини Соколові (Falconidae). Характерною особливістю цього сокола є наявність темно-рудих «штанів». Так називається його оперення верхньої частини ніг і підхвістя.Він дуже схожий на сапсана (Falco peregrinus), але відрізняється від нього меншими розмірами, «штанами» і поздовжньо розташованими плямами на череві. Великий підсоколик високо в небі картиною польоту нагадує чорного стрижа (Apus apus). Він стрімко летить, розправивши вузькі загострені крила у формі півмісяця та витягнувши назад відносно короткий хвіст.

Цікавинки про підсоколика великого:

  • Підсоколики великі найчастіше гніздяться в соснових гаях, листяних або змішаних лісах.
  • Сімейні пари утворюються тільки в сезон розмноження.
  • Раціон складається переважно з дрібних співочих пернатих і різноманітних комах.
  • Самці прилітають до них наприкінці березня, а самки в першій половині квітня. Шлюбні польоти тривають протягом місяця до початку травня. Вони характеризуються різким підйомом вгору й опусканням вниз по спіралі.
  • Великі підсоколики не будують гнізд, а використовують кинуті гнізда хижих та воронових птахів.
  • Тривалість життя в дикій природі становить 6–8 років.

Захід провели в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: