Виховуємо дбайливих піклувальників природи

Біологічне різноманіття Карпат – це численні види рослин і тварин, серед яких немало вразливих чи рідкісних представників живого світу природи. Вчені підрахували, що в Українських Карпатах мешкають 70 видів ссавців, 200 видів птахів, 7 видів плазунів. У різних водоймах водиться 25 видів риб і 15 видів земноводних. Та найбільше представників світу комах – близько 12 тисяч видів.
Щедрою і неповторною є флора цього гірського регіону: понад 2 тисячі видів рослин, а ще 500 видів водоростей, стільки ж мохів, 400 видів лишайників і аж 680 видів грибів.
Усе це багатство потребує уваги з боку людини, яка жодним чином не може бути байдужою до стану довкілля у наш час. Про різноманіття природи Карпат і роль людини у збереженні навколишнього середовища 20 квітня йшла мова під час еколого-освітнього заходу зі школярами села Синевирська Поляна, що на Хустщині, який ініційований Інститутом еколого-релігійних студій.
Понад двадцять школярів пізнавали особливості природи свого краю за допомогою розповіді координаторів заходу, інтерактивних вправ та ілюстративних матеріалів.

Особливу увагу молоді організатори зосередили на питаннях охорони первоцвітів, які саме зараз цвітуть і багатьох можуть спокусити своєю красою. Так й хочеться зірвати білоцвіт весняний чи шафран гейфелів або ж підсніжник білосніжний. З них був би гарний оберемок, але в такому разі ми завдали б природі шкоди. Ці рослини є рідкісними. Зривання, а тим паче викопування цибулин, негативно позначається на популяціях цих видів; їх площі зменшуються, а отже природа стає біднішою…
Школярі відгукнулися на заклик берегти первоцвіти і дбати про інші компоненти природи, яка є красою і багатством Карпат, але водночас тендітним скарбам, що потребує дбайливих піклувальників.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey ) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба IERS.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: