Ліси і долини Карпат є середовищем зростання понад двох тисяч унікальних рослин. Не так давно відцвіли рідкісні первоцвіти (шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний), а зараз, з приходом потепління, з’являються інші рослини, які невдовзі порадують своїм цвітом і корисними властивостями.
Рослини Карпат цінні не лише своєю красою. Вони є кормом для диких тварин, а також володіють цінними лікарськими властивостями. За допомогою рослин здавна лікують різні захворювання, вживають трав’яні чаї для профілактики, а також як вітамінні засоби. Саме темі флористичного різноманіття Карпат був присвячений черговий еколого-освітній захід Інституту еколого-релігійних студій, який відбувся у Національному природному парку “Синевир”.
Учасники дізналися багато цікавого і корисного про світ рослин. Особливу увагу привернула розповідь про рідкісні види, внесені до Червоної книги України. Вони потребують особливої уваги і охорони.
Йшла мова й про типові види, які мають свої корисні властивості для людини і дикої природи.

Не менш важливим стало спілкування про ставлення людей до біологічного різноманіття під час подорожей. Природа – щедра скарбниця, але до неї варто ставитися з любов’ю і обережністю. Варто пам’ятати про простий, але важливий принцип екологічної етики “Не нашкодь!”. Дотримуючись його, ми співіснуватимемо з оточуючим світом у гармонії.
У ході заходу діти поповнили свої знання про природу Карпат і добре відпочили, надихаючись унікальними краєвидами і рослинністю Національного природного парку “Синевир”.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.
Інформаційна служба ІERS.