Охорона первоцвітів –найважливіший обов’язок натуралістів!

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. Первоцвіти цвітуть тоді, коли ще на деревах немає листя. Так сонячні промінчики безперешкодно потрапляють аж до самої землі, «не заплутуючись» у кроні дерев. Вони будять перші квіти, аби ті скоріше прокинулися. Оскільки навесні починає танути сніг, первоцвіти отримують достатню кількість вологи.

 І як прикро, що деякі із цих квітів на межі зникнення. На початку весни бабусі починають продавати невеличкі букетики з ранніх весняних квітів. Чи ж можемо ми уявити, що одного теплого весняного дня ми не побачимо на ринку жодного такого букетика? Підемо у ліс – і там теж квітів немає. А все тому, що чимало видів первоцвітів занесені в Червону книгу України. І як би прикро не було визнавати, ці тендітні рослинки на межі зникнення.

Керівниця гуртка «Юні валеологи» КЗПО «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Оксана Стрічко провела майстер-клас «Охорона первоцвітів – найважливіший обов’язок натуралістів». Вона розповіла юним природолюбам про важливе значення провісників весни. Для багатьох комашок перші квіти весни є джерелом живлення. Неважко здогадатися, що буде з метеликами, бджілками та іншими комашками, коли зникнуть первоцвіти. Чимало з них захищають ліс від шкідників, і нікому буде «лікувати» дерева, якщо комах не стане.

Більшість первоцвітів України занесено до Червоної книги. Це означає, що їх ні в якому разі не можна зривати, а тим більше купувати у бабусь. Первоцвіти прекрасні, але тільки в природі, адже зірвані квіти «живуть» лише кілька днів.

Юні натуралісти закладу радо долучилися до природо-охоронної роботи і власноруч виготовити весняні квіти. Можливо, саморобні квіточки не такі вишукані, як живі, але любові та натхнення в них не менше.

Переглянувши презентацію про різноманітність первоцвітів, прослухавши цікаву розповідь про кожну весняну квітку, діти активно почали виготовляти власноруч квітку крокус або Шафран Гейфеля. Робоча атмосфера була веселою та невимушеною. Неочікуваний ефект виробів здивував як педагога так і юних натуралістів.

Хай перші  квіти тішать око, серце і душу всіх! Любіть і бережіть те, що вам дає природа матір з розумом і серцем.

Захід проведено в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation.

Оксана Стрічко, керівниця відділу екології та природо-охоронної роботи КЗПО «ПАДІЮН»

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: