АНОНС. Другий етап заходів задля збереження унікального дубового біотопу в с.Крайниково

Анонсуємо, що 5-7 серпня разом з професійною командою Асоціації арбористів України здійснюватиметься другий етап заходів по збереженню багатовікових дубів с.Крайниково на Хустщині. Нагадаємо, що перший етап  досліджень відбувся в травні цього року. На основі результатів складено план дій, які мають забезпечити як безпеку місцевого населення від руйнування дерев, так і збереження історичних насаджень для наступних поколінь.

Інститут еколого-релігійних студій разом з Комісією з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії та з іншими партнерськими організаціями постійно приділяє темі збереження унікального біотопу велике значення. Ведуться непрості перемовини з вітчизняними і закордонними благодійниками по пошуку коштів та можливості для збереження природної і культурної спадщини Карпат.

Зараз фахівцями заплановані роботи в чотирьох напрямках (згідно фахового висновку арбориста Ветроградського): стабілізація крони з метою унеможливлення її розвалювання; пригнічення розвитку трутовика, який руйнує дерева зсередини; розчистка дупел і консервація їх з метою мінімізації ризику розвитку грибів, замокання та потрапляння сміття в дупла; зняття або вкорочення частини гілок, що загрожують падінням або розбалансовують крону.

Збереження дубів підтримується Інститутом еколого-релігійних студій (ІЄРС) в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізовується у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки VGP FOUNDATION.

Щиро сподіваємся, що завдяки скоординованій роботі стількох організацій та небайдужих громадян багатовікові дерева продовжать своє життя, очищуючи і надалі наше повітря та радуючи своєю природною величчю прийдешні покоління.

Інформаційна служба ІЕРС

1 думки про “АНОНС. Другий етап заходів задля збереження унікального дубового біотопу в с.Крайниково”

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: