Природа – прояв присутності Бога

Уся природа є відображенням Творця. Саме так вважав один з особливо шанованих святих Франциск Ассізький. Його любов до всіх живих творінь стає добрим прикладом для багатьох поколінь і особливо є актуальною у наш час, коли екологічні проблеми дедалі загострюються.

Природа – це ще й прояв присутності Бога. Він ласкаво обдарував землю різною рослинністю та тваринами. Люди отримали для свого життя прекрасну землю зі щедрими плодами, тож мають на ній бути добрими господарями. Але нерідко спостерігається хижацьке нищення природи, що неодмінно негативно позначається на самих людях. Особливо гостро такі наслідки можуть відчути наші нащадки. Вчені стверджують, що ми вже зараз «залізли у кишені майбутніх поколінь», надмірно використовуючи природні ресурси.

Але є інший шлях. Його нам ще 800 років тому своїм прикладом вказав святий Франциск. Він захоплювався природою і дбав про неї, як про дивовижний твір Бога. Сьогодні ми теж можемо йти цим благородним шляхом. Це християнська модель життя, коли ми справді відповідальні за створіння.

Ці тези стали ключовими під час еколого-освітнього заходу, який відбувся у катехитичній школі парафії Покрова Пресвятої Богородиці, що знаходиться в одному з найбільш високогірних сіл України Синевирській Поляні (Хустський район Закарпаття).

Захід став своєрідним діалогом на озвучені вище теми. Гармонійно це спілкування було доповнене інтерактивними вправами, що сприяли кращому усвідомленню різних природних процесів та загроз для довкілля, які постають у сучасному суспільстві.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: