Найвисокогірніша антивовча електрична огорожа в Україні знаходиться на Закарпатті

Електрична огорожа для відлякування вовків встановлена на полонині Шумнєска на Рахівщині — близько 1300 метрів над рівнем моря.

Електрична огорожа для відлякування вовків встановлена на полонині Шумнєска на Рахівщині — близько 1300 метрів над рівнем моря.

Встановили її цього липня експерти WWF-Україна і тепер вона захищатиме отару вівчаря Василя Муханюка. Разом з іншими пастухами він опікується трьома сотнями овець, біля яких має чимало роботи: щодня пасти та доїти, а потім займатися виготовленням бриндзі, інформує Заголовок.

Щоб захистити своїх тварин пан Василь тримає пастуших собак породи алабай, які розмірами не менші вовка. Та попри безстрашність його алабаїв, вовкам часто вдавалось забрати вівцю чи дві. Тепер, завдяки огорожі, хижакам доведеться шукати харч у лісі.

Цікавий факт. Пастуші собаки часто нагадують овець. Це ще один спосіб відлякати вовків. Коли вони нападають на отару, собаки, які вільно гуляють поміж овець, зненацька починають гавкати та захищати своїх підопічних. Вовка це збиває з пантелику і він ще довго пам’ятає цей негативний досвід.

За принципом негативного досвіду діє і електрична огорожа — вона легенько б’є хижака струмом, який його не травмує, але залишає неприємні спогади.

Джерело: https://goloskarpat.info/society/5f3bcc3a00b22/?fbclid=IwAR36NClIZXGd2ZzfDwNpNt6WrzkFyZypM4zAeBvSNBopSfb0a6meGbm6088

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: