На Берегівщині 10 школярів об’єдналися, щоб пропагувати ідею сортування сміття (ВІДЕО)

 «Youngblood» – це 10-теро молодих, ініціативних школярів із Берегівщини на чолі з вчителем-ментором, які долучилися до Всеукраїнського проєкту неформальної освіти «Відкривай Україну».

Основна мета – дослідити актуальні проблеми рідного міста чи села, згенерувати ідею, знайти шлях реалізації і вирішити її.
Наставницею стала пані Анжеліка – вчителька хімії та біології Слободянської загальноосвітньої школи. Головною умовою було створити команду з 10-ти дітей: учнів 7-11 класів по 2-є з кожного. П. Анжеліка взялась залучати школярів Слобожанської ЗОШ, та у 8-х класах не знайшлось бажаючих зареєструватись на платформі. Натомість зголосились учні Батівської ЗОШ-саду. Саме в Батьові і почали реалізовувати проєкт.
Команду зібрали й перейшли до справи. Першим питанням на порядку денному було виявити актуальні проблеми у селищі. Школярі розробили анкети і приступили до опитування.
Карантин вніс корективи у початок робіт по облагородженню території, тому цю справу відтермінували та взялися шукати шляхи вирішення другої – сортування сміття. Молоді активісти створили сторінки у соцмережах, розробили інформаційні буклети та взялися знімати соціальний ролик.
Оскільки в селищі проживає багато угорськомовних українців, матеріали розроблятимуть 2-ма мовами. Поки карантинні обмеження тривають, намагатимуться робити просвітницьку діяльність серед населення через інтернет, після закінчення – перейдуть до практичної частини: кожній родині роздадуть пояснювальний буклет та по 3 пакети для сортування сміття, відповідно для скла, паперу та пластику. Пакети ж закупили з ініціативи селищного голови за фінансової підтримки меценатів краю: всі об’єднались заради доброї справи. Пакети ці екологічно чисті. Їх відправлятимуть на вторинну переробку, а забиратимуть від жителів селища працівники комунальних підприємств.
Пан Дмитро додає, наразі вивчають досвід інших країн із сортування сміття і найоптимальніший, найзручніший і найбезпечніший варіант візьмуть на озброєння. А «Youngbloo-івці» на чолі з ментором тим часом роблять все можливе, щоби донести односельчанам важливість сортування відходів і подбати про екологію разом.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: