Впродовж десятка років настоятель Спасо-Преображенського храму села Слобода Ігор Бембило (Хустський район), організовує своїх прихожан на коляду, яка вражає. Підготовка триває задовго до Різдва. Репетиціям приділяється особлива увага, тож й результат плідний. Послухати спів колядників з віддаленої Слободи бажають не лише мешканці цього невеликого гірського поселення. Цих колядників запрошують скрізь, починаючи від Міжгір’я і аж до Хуста. У цьому місті вони неодмінно навідуються до єпископа Хустсько-Виноградівського Марка. Це вже традиція.
«Наша мета – нести звістку про народження Христа. А ще, організовуючи нашу коляду, маємо намір єднати молодь навколо християнських цінностей», – розповідає священник.
«Отець Ігор – надзвичайно креативна людина. Він несе служіння у маленькому віддаленому селі, але своєю духовною діяльністю дає добрі плоди далеко за межі свого приходу. Нам дуже приємно, що мали нагоду співпрацювати зі священником. Сподіваємось на подальшу взаємодію», – каже Олександр Бокотей, директор Інституту еколого-релігійних студій. Колядки мають великий екопросвітницький потенціал, недарма існують навіть збірники екологічних колядок.
В рамках проєкту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Ужанський” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
Отець Ігор широко відомий своїми екологічними поглядами. Запрошуємо переглянути відеоматеріал, де він закликає до захисту Творіння – природи і відповідального управління відходами –
А недавно отець Ігор врятував дику косулю, яка потрапивши в село, застрягла між штахетником паркану. Про це ми також писали, читайте тут – https://www.iers.org.ua/priest-saved-the-roe-deer/
Інформаційна служба ІЕРС