Людині властиво відчувати запахи. Аромат має дивний вплив на організм: він може розбудити приємні спогади, викликати позитивні емоції та покращити душевний стан.
Ароматерапія – це стародавнє, вдосконалене віками мистецтво використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин для укріплення фізичного та психічного здоров’я та для косметичного догляду за тілом.
Як створити ароматичну композицію вчилися дітки з мамами під час майстер-класу, проведеного 22 березня у краєзнавчому музеї. Дітки виготовили чудові ароматизовані композиції у скляних банках від харчових продуктів, а мами робили аромомішечки. Вони поєднували морську сіль різних кольорів, засушену гортензію, лаванду, м’яту та ефірні олії. За пару хвилин роботи у повітрі вже відчувалися запахи лаванди, цитрусових та троянди. Всю цю атмосферу чудово доповнили ароматний м’ятний чай із печивом.
Під час заходу старший науковий співробітник сектору природи Руслана Джахман розповіла про вплив відходів на природне середовище, на тваринний і рослинний світ. Найлегше, що може зробити кожен із нас – це не залишати своє сміття в природі, сортувати і давати друге життя відходам. Проявивши трохи фантазії, можна отримати красиві вироби для прикраси інтер’єру.
Захід проведено у рамках проєкту «Відповідальність за Творіння та жінки Карпат», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європі (IRCEF) у співпраці з природоохоронними підрозділами Церков за партнерської підтримки Архідієцезії Бамберга, Вюрцбурга та Реновабіс (Організація допомоги Східній Європі від Католицької Церкви в Німеччині).
Інформаційна служба IERS