Майстер-клас з виготовлення зайчиків та писанок

Весна в Україні! Воскресає природа, воскресає життя! До Великодня рукою подати. І беруться українці за давнє мистецтво розписування писанок, символу вічності життя. Також у передсвяткових клопотах господині намагаються якомога краще прикрасити власну домівку. Композиції, створені своїми руками до Великодня, прикрасять оселю або стануть святковим подарунком.
Для діток, які вимушено переїхали з інших регіонів, та гуртківців екоцентру проведено майстер клас з виготовлення чудових паперових сувенірів до головного християнського свята, а саме зайчиків, писанок та вітальних листівок. Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ, показала як за допомогою звичайного паперу можна створити маленькі шедеври. І діти поринули в творчість. А потім із захопленням демонстрували створені власними руками вироби.
Важливо, що для виготовлення великодніх рукотворів ми застосовували макулатуру та попередньо використаний кольоровий папір. Тобто „дали нове життя старим речам” з метою збереження довкілля.
Оксана звертала увагу дітей, щоб вони замислилися над тим, як можна зменшити свій екологічний слід та спробувати перетворити відходи у творчий процес. Якщо кожен замислиться над власною відповідальністю за екологічну ситуацію в країні,то забруднення природи зменшиться бодай на трішки.

У день головного християнського свята до європейських дітей приходить великодній заєць і приносить розфарбовані крашанки або шоколадні яєчка, які ретельно ховає. І, хоча сьогодні є багато версій щодо походження зайчика як символу Великодня, одне не викликає сумнівів – він подобається дітям. Під теплим весняним сонечком дітлахи з радістю грали в рухливу гру „Знайди мене”. Заховані зайчики і писаночки у зеленій травичці були знайдені за лічені хвилини.
Майстер-клас не пройшов даремно, учасники поглибили свої знання з екології, замислились проособисту відповідальність за охорону довкіллята долучились до збереження українських традицій. Створені вироби учасники забрали з собою.
„Хоч я зараз далеко від дому, але теперішню кімнату обов’язково прикрашу цими зайчиками та писанками, а вітальну листівку, яку сьогодні малювала, збережу для тата, коли повернеться з війни, – сказала Даринка з Харкова.
Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру з Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Iнформаційна служба IERS.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: