Малюнки українців презентували на японській виставці

Японський чорнобильський фонд (JCF Japan Chornobyl Foundation) організував виставку дитячих малюнків, щоб привернути увагу суспільства до російсько-української війни. Для неї зібрали роботи українців, постраждалих через російське вторгнення. Діти віком від 8 до 15 років зобразили своїх близьких, рідні міста, охоплені війною, та побажання миру.

За ініціативи Яночки Фен, кілька десятків малюнків для виставки відібрали з робіт учасників Всеукраїнського дитячого екологічного конкурсу «Рятуймо природу в дні війни», який відбувався в Ужгороді. Його проводили задля привернення уваги суспільства, зокрема юнацтва, до питань охорони та збереження навколишнього природного середовища та підтримки талановитої молоді в Україні.

Загалом роботи на виставку привезли з різних країн, де зараз вимушено перебувають українці. Значну частину малюнків спеціально створювали діти, які через війну опинилися в Японії та отримують там допомогу. Також картини надійшли з Болгарії – 26 робіт, Польщі – 20 та України – 42.

Виставка малюнків у японському місті Мацумото розпочалася 15 січня 2023 року та вже збирає перших відвідувачів.

«Зміст картин в основному пов’язаний з війною, і я відчуваю шрами війни в серцях дітей та їхнє бажання якнайшвидше повернутися до своїх рідних міст і домівок», – поділився враженнями від малюнків художник Масакадзу Міянага.

Наш японський друг також зацікавився виставкою та написав нам свої роздуми по неї: «Я хотів би це побачити, але галерея закрита після моєї роботи. Мацумото, місто проведення виставки, наразі вкрите снігом. Лижники – єдині відвідувачі, які можуть потрапити туди з-за меж префектури. Однак я все одно був би радий, якби місцеві поїхали на це подивитись і поспівчували».

Репортаж з урочистого відкриття виставки вже можна переглянути в японських медіа.

Нагадаємо, що конкурс «Рятуймо природу в дні війни» організував Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (організаторка Оксана Кремінь) спільно з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Alexander Bokotey) та Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: