ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Малеча спостерігає за приходом весни

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Початок весни кожного року унікальний, однак не всі вміють це помічати. Активісти Берегівського волонтерського центру «Кожен може допомогти» навчають дітей спостерігати за цими змінами в природі.

Орнітолог Леонід Покритюк організував еколого-просвітницьку активність для юних берегівчан і дітей ВПО, під час якої ознайомив гостей з поведінкою птахів навесні та особливостями зростання первоцвітів. Під час заняття діти також змайстрували кілька синичників і відвідали пернатих підопічних центру великого підсоколика та хатнього сича.

Для кращого пояснення матеріалу пан Леонід використав дидактичну гру «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись». З її допомогою гості навчилися розрізняти найпоширеніші в Україні види первоцвітів, зимуючих і перелітних птахів.  

Після заняття, взявши біноклі, діти вирушили на пошуки пернатих на території графського подвір’я. Вдалося зареєструвати 11 видів: припутня, шпака, садову горлицю, білу плиску, чорного дрозда, чорну горихвістку, горобця польового, зеленяка, грака, галку, сойку.

Найбільше малечу зацікавив припутень – найбільший голуб Європи. На території нашої країни він поширений скрізь, крім високогір’я Карпат, тому був знайомим дітям. Саме про цього птаха та його гніздування орнітолог Леонід розповів детальніше:

«Припутні гніздяться в листяних лісах різного віку, у парках і всіх більш-менш густих лісах степової зони. В останні десятиліття охоче ці голуби селяться в межах населених пунктів. Зайнявши гніздові ділянки, самці починають інтенсивно воркувати. Гніздо складається з тонких гілочок, крізь які видно яйця. Іноді припутні використовують старі гнізда ворон або хижих птахів».

У підсумку заняття дітям пояснили, що навесні всі види флори та фауни особливо уразливі, адже дуже виснажені після холодної зими. У цей період року до природи треба бути дуже уважним, щоб вчасно помічати та закривати потреби тварин і рослин.

Захід проведено в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Oleksandr Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) та Nataliya Kulya (IERS) за фінансової підтримки Tierpark Berlin та Zoo Berlin.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».