Лісовідновлення як екопросвітницька та природоохоронна діяльність в національних парках

23 квітня 2021 року у національному природному парку «Синевир» відбулася екологічна акція по висаджуванню зелених насаджень які допоможуть відтворити природну екосистему, де важко приживаються дерева через кам’янистий ґрунт та гірський схил. Якщо на таких схилах не за певний проміжок часу знов не виростуть дерева, то існує загроза поступової ерозії ґрунтів.

Лісовідновлення мало на меті також екопросвітницький аспект, адже до заходу, який проводився у рамках реалізації унікального українсько-вірменського проекту, були залучені працівники парку разом з учнями і вчителями Синевирсько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які водночас навчались дбайливого ставлення до лісових екосистем. Вони, зокрема, дізнавались, що лісовідновлення на схилах має свої важливі особливості, наприклад, можна насаджувати лише ті дерева, які зростали тут і раніше.

На початку акції заступник директора НПП «Синевир» з науково-дослідної роботи Юрій Тюх та керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей розповіли молоді про особливості посадки дерев у Карпатах і важливість таких заходів.

Це і практичний, і освітній захід, який згуртував молодь у корисній та цікавій акції.

Перед висадкою саджанців, їх освятив греко-католицький  священник з с. Синевирська поляна, о. Віктор Мица.

Захід проводився в рамках Міжнародного твіннінг-проєкту: «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», який реалізується ГО «Інститут еколого-релігійних студій» (Ужгород, Україна) з ГО «Syunik development NGO» (Вайоц-Дзор, Вірменія) під кураторством Протестантського Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau).

Висловлюємо щиру подяку за допомогу і сприяння заступнику директора з наукової роботи в Національному природному парку “Синевир” Юрію Тюху а також всім учасникам акції лісовідновлення.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: