Ліси і коронавірус – який зв’язок?

Всі ми знаємо, що ліси і зелені насадження взагалі – наш союзник в боротьбі зі зміною клімату і забрудненням повітря. Але сьогодні вони придбали ще одну – несподівану – роль: коли в безлічі міст через коронавіруса оголошений карантин, прогулянка в парку або в іншому зеленому куточку може стати єдиною можливістю вирватися з чотирьох стін, подихати свіжим повітрям і підняти настрій.

Нинішня ситуація тільки привернула увагу до того, наскільки важливі в нашому житті лісу. Вони очищають повітря від забруднення, допомагають регулювати температуру повітря в містах, захищають від зсувів і повеней і, звичайно, допомагають стримувати глобальне потепління: тільки одне дерево протягом року поглинає 150 кг вуглекислого газу. Не зайве зауважити, що забруднене повітря тільки погіршує наслідки COVID-19.

По всьому світу мери міст і місцева влада все більше усвідомлюють важливість озеленення міських кварталів. На Саміті з питань клімату, який відбувся в ООН у вересні 2019 року, була запущена глобальна кампанія «Дерева в містах». Напередодні Міжнародного дня лісів, який відзначався 21 березня, до неї приєднався Туркменістан. Уряд оголосив, що в 2020 році в містах Туркменії буде посаджено 2,2 млн дерев, 1,6 млн з них – в столиці Ашхабаді. У цій ініціативі беруть участь міста різних країн, включаючи Грузію і Канаду, Італію та Швецію, США і Мексики, Іспанії та Ізраїль.

Виконавчий секретар Європейської економічної комісії ООН Ольга Алгаерова з великою радістю стежить за просуванням до наміченої мети. «Я б хотіла подякувати місцевій владі за те, що вони, не втрачаючи часу, включилися в боротьбу зі зміною клімату, – сказала вона. – Я закликаю мерів міст з усього світу – як тільки ми впораємося з надзвичайною ситуацією, викликаною пандемією COVID-19 – наслідувати приклад своїх колег».

Джерело: Новости ООН

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: