Ліси здавна оберігали і годували людські спільноти, були домом для них. Зараз ці екосистеми продовжують відігравати провідну роль у житті людей. Ліси очищають повітря і запобігають забрудненню довкілля. Вони захищають ґрунти від ерозії і пом’якшують наслідки повеней чи інших стихійних лих, адже є важливими водорегулюючими компонентами. Звісно, ліси володіють потужною рекреаційною, освітньою, естетичною, духовною та іншими цінностями.
Мабуть, кожен з нас з теплотою пригадує сімейні подорожі до лісу, які траплялися в дитинстві. Це незабутні моменти, насичені радісними спогадами, що залишаться назавжди. А якщо через роки ми навідаємося до тих місць, а там лісу вже немає… Це було б розчаруванням і особистим болем, бо з тим конкретним лісом пов’язана важлива частина нашого життя.
Про дивовижний світ лісу і його значення цього разу ми спілкувалися з учнями Горбівського закладу загальної середньої освіти.
Ми моделювали різні ситуації, говорили про загрози і браконьєрство, а ще торкнулися теми краси лісу як важливої мотиваційної складової його охорони. Це була лекція з практичними вправами, іграми і засвоєнням нових знань про ліс.
Мета заходу: привернути увагу підростаючого покоління до питань збереження лісів як важливих компонентів, що підтримують життя на планеті, розширити знання про функції і цінності лісу, спонукати дбайливо ставитися до оточуючого природного середовища, формуючи таким чином екологічно свідоме мислення молоді.
Захід відбувся в рамках проєкту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”.
Проєкт реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород, Україна) (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за участі комісії з екології МГКЄ. Здійснюється за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».
Інформаційна служба ІЕРС