Ліс і вода – колиска життя

Ліс і вода – колиска життя. У цьому кожен може вчергове переконатися, навідавшись о цій порі до Синевирського озера – водойми, що оточена столітніми ялинами, ялицями, буками і кленами. Саме зараз, на початку травня тут відбувається шлюбний період у земноводних, зокрема, ропух звичайних. Цих живих істот тут особливо багато – майже на кожному кроці.
Оскільки озеро Синевир є місцем паломництва туристів, місцевих жителів, внутрішньо переміщених осіб (тікаючи від війни, люди шукають тиші і розради на природі), земноводні можуть зазнати шкоди, гинучи під ногами перехожих. Це може трапитися зненацька, адже люди, милуючись красою природи довкола, можуть й не помітити, як розчавили ропуху.
З метою охорони і збереження земноводних у цей активний для них період, Інститут еколого-релігійних студій провів екологічну акцію поблизу Синевирського озера. Відвідувачі, які долучилися до заходу, дізналися багато цікавої інформації про життя ропухи звичайної, значення її для природи, а також про заходи охорони, які здійснюються у Національному природному парку “Синевир”.


Ареал поширення цього виду охоплює майже всю Європу і навіть північ Африки. В Україні ропух найбільше в західній частині країни. У нас цей вид не є рідкісним, але його значення дуже важливе. Ці земноводні поїдають велику кількість комах, зокрема шкідливих, а також самі є кормом для ряду видів, підтримуючи таким чином їхнє існування.
Шлюбний період у синевирських ропух триває досить пізно, на відміну від їхніх родичів з деяких більш теплих регіонів. Озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря, а отже, тут холодніше, аніж, наприклад, на півдні Закарпаття. У ході екологічної акції організатори закликали відвідувачів Синевирського озера бути уважними і бережливо ставитися до земноводних, які можуть бути на шляху подорожі. Шлюбний період от-от закінчиться і вже стежки будуть вільні від жаб. А наразі дбаймо про природу, пильно слідкуючи за шляхом, яким рухаємося.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: