Крига у Північному Льодовитому океані повністю зникне до 2050 року – вчені показали, як (фото)

Через втручання людини у клімат приливи й відливи цього вічного циклу руйнуються.Вже за 30 років людство може не побачити криги у Північному Льодовитому океані, що стане одним з найбільш глобальних наслідків втручання людини у ритм природи. Про це йдеться у новому дослідженні науковців, передає Science alert.

Протягом мільйона років в Арктиці спостерігався неперервний ритуал: узимку морська крига розширюється через полярну температуру, влітку паковий лід відступає, оскільки підвищена дія сонячного проміння її «відштовхує» назад в океан. Через втручання людини у клімат приливи й відливи цього вічного циклу руйнуються. Протягом десятиліть охоплення арктичного морського льоду скорочується щороку.

Нова кліматична модель вчених передбачає, що Північний Льодовитий океан позбудеться криги вже улітку 2050 року. І це, стверджують автори дослідження, один з найоптимістичніших сценаріїв. Науковці вивчили десятки різних кліматичних моделей, що імітують еволюцію арктичного морського льоду у майбутньому. За одним зі сценарії, площа льоду в Арктиці покриватиме менш ніж 1 млн квадратних метрів. При цьому ці зміни також посилять ефект глобального потепління, який людство відчуває вже зараз: зменшення кількості сонячного світла, оскільки Земля поглинатиме ще більше тепла через танення Північного полюсу.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/ecology/kriga-u-pivnichnomu-lodovitomu-okeani-povnistyu-znikne-do-2050-roku-vcheni-pokazali-yak-foto-10969904.html

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: