У рамках ініціатив по Відповідальност за створіння відбувся конкурс на кращу методологічну ідею по екологічній освіті для дітей різних вікових категорій.

У рамках проекту «Церква та НУО задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) у партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (АА) було проведено конкурс на кращу методологічну ідею по екологічній освіті для дітей різних вікових категорій.

Конкурс оголошено 3 серпня 2021 року, роботи приймалися до 30 жовтня.

2 листопада відбулося засідання робочої групи проекту (Олександр Бокотей, ІЕРС, Михайло Біланич, ІРЦЕФ, Юрій Бабічин, НПП «Синевир», Владислав Мірутенко, Еко-клуб «Рутенія», Марія Баяновська, ЗІППО, Андрій Ващук, Комісія з екології МГКЄ) під час якої було розглянуто надіслані конкурсні роботи.

Загалом було отримано 25 робіт в номінаціях «методичне заняття (урок, тематичне заняття, екскурсія)», «творчі роботи (екоказка, екогра, екокалендар)», «фотографія», «відео».

Робоча група експертно відзначила високий рівень наступних ідей:

  • Підготовка методичного видання «Екологічна християнська етика» для школярів старших класів з метою формування у молоді відчуття відповідального за природу, даровану Творцем.
  • Проведення тематичних виїзних екскурсій з метою привернення уваги дітей та молоді до екологічних проблем регіону.
  • Проведення серії майстер-класів «Друге життя відходів» з метою зменшення нагромадження побутових відходів та зменшення попиту надмірного споживацтва.
  • Серія еко-мультфільмів «Збережімо природу» (створення та наповнення контентом YouTube канал) з метою екологічної просвіти для наймолодших та формування відповідального ставлення до Творіння з юних літ.
  • Розробка онлайн-карти з найбільш проблемними точками Закарпаття (Вільшанське водосховище, Яблунівське сміттєзвалище….) з метою привернення уваги до найбільш значущих проблем області та закликом до їх вирішення.

Та за одностайної думки всіх експертів була відібрана ідея підготовки екологічного збірника пісень «ВСЕ СОТВОРІННЯ ПРОСЛАВЛЯЄ ТВОРЦЯ» (Збірник пісень для дітей різної вікової категорії з природоохоронного напрямку) (вірші – Наталія Стецо, музика – Ярослава Пантлик). Даний збірник є унікальним продуктом, який поєднав у собі і творчість, мистецтво, і заклик до збереження природи рідного краю серед дошкільнят і школярів. Може використовуватися як в дошкільних навчальних закладах, ЗЗСО, так і в позашкільних центрах екологічної освіти.

З метою підтримати авторів та мотивувати їх до подальшої плідної роботи, робоча група прийняла рішення надрукувати наклад екологічного збірника пісень, зробити презентацію та розіслати примірники до всіх освітніх установ області.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: