Комплект роздаткових матеріалів про відповідальне поводження з відходами, про кажанів і птахів

Експертка ІЕРС, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (ЗОЕНЦ) Ольга Величканич розробила комплект роздаткових матеріалів для проведення екопросвітницьких занять. Вони стосуються таких важливих тем: «Птахи», «Кажани» та «Поводження з відходами».

Набір до кожної теми складається з 5 аркушів формату А3, які містять розмальовки із навчальним матеріалом, кросвордами, головоломками, творчими завданнями і лабіринтами. Аркуші можна використовувати окремо як роздатковий матеріал для кожної дитини з метою закріплення знань та виконання завдань на логіку.

Зокрема, під час опрацювання теми «Птахи» діти можуть пізнати життя таких пернатих Закарпаття, як: пугач, сипуха, лелека, беркут та снігур. Про них ідеться у відповідних однойменних матеріалах. Майже всі вони занесені до Червоної книги України і потребують охорони. Виконуючи завдання, діти дізнаються про особливості проживання, харчування та поведінки цих птахів.

Набір «Кажани» стане в нагоді для ознайомлення із таємничими ссавцями, що вміють літати – рукокрилими. До цього набору увійшли такі сторінки: «Знайомтесь – таємничі володарі неба!», «Нічні мисливці», «Період зимового сну», «Кажани в небезпеці!» та «Кажани Українських Карпат». Виконуючи різноманітні завдання, діти дізнаються  про біологічні особливості та спосіб життя вечірниці рудої, вуханя звичайного, нічниці великої, підковика великого, кажана пізнього. На жаль, усі вони занесені до Червоної книги України.

Закріпити знання щодо відходів та способів їх сортування можна в ігровій формі, використавши комплект з теми «Поводження з відходами». Під час виконання завдань на сторінках «Знайомтесь: сміття», «Вчимося сортувати сміття», «Знайомтеся: контейнери для сміття», «Черв’ячок вчить сортувати органічні відходи», «Як поводитися із сміттям у лісі», діти розв’язують кросворди, філворди, складають прислів’я, вчаться правильно сортувати сміття.

Комплект стане в нагоді вчителям природничих наук, керівникам гуртків, вихователям груп продовженого дня під час занять на природоохоронну тематику.

Матеріали видано в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies IERS (керівник Alexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: