Хатній сич Аркадій – улюбленець гостей Волонтерського центру

З давніх часів люди ставилися до сичів з побоюванням, вважаючи їх передвісниками біди. На щастя, цей забобон поступово зживає себе.

Почасти розвінчуванням таких забобонів займаються екоактивісти Берегівського громадського центру «Кожен може допомогти», які опікуються травмованим хатнім сичом Аркадієм.

Ця сова потрапила до центру пташеням з Ужгорода (район Червениці). Її виявив отець Антоній і звернувся за порадою до викладачів біологів УжНУ. Фахівці порекомедували повернути пташеня в природу.

Любитель птахів Євгеній Ман, випускаючи совеня, виявив у нього застарілий перелом плечової кістки. З такими травмами в природі птахам не вижити, тому совенятко взяли під опіку екоактивісти Волонтерського центру «Кожен може допомогти».

Пошановувачі сов часто відвідують сича Аркадія, приносячи із собою смаколики (гризунів). Під час таких екскурсій гостей знайомлять з біологічними особливостями хатніх сичів, а також біорізноманіттям птахів на Закарпатті.

Відвідувачі слухають лекції орнітолога Леоніда Покритюка та дізнаються про життя тварин з інформаційних стендів. Найчастіше гості цікавляться незвичними фактами про мешканців центру. Наприклад, на одному з останніх заходів, в якому взяли участь діти внутрішньо-переселених осіб, пан Леонід розповів про ставлення до хатнього сича у світі:

  • згідно з давньогрецькими міфами, цей птах був супутником богині Афіни. І до цього дня він є символом грецького міста Афіни.
  • Казахською мовою його називають «байгуш» – «жебрак». Вважається, що плаксивими криками сич просить милостиню.
  • з 1992 року в Нідерландах зображення хатнього сича є водяним знаком на 100-гульденовій купюрі.

Захід провели в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Olexander Bokotey) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: