Кельн і Ужгород – чи можлива співпраця зараз?

У Комісії з питань екології МГКЄ відбулася чергова нарада з працівниками і волонтерами IERS та IRCEF. Під час онлайн-зустрічі команда намагалася з’ясувати, наскільки закордонний досвід актуальний для України під час війни.

Експерт IERS і стипендіат Німецького федерального фонду навколишнього середовища (DBU) Ірина Шишкіна наразі перебуває в Кельні, де досліджує біорізноманіття церковних громад. Вона розповіла, що її закордонні колеги прагнуть об’єднати до 70 релігійних общин для зменшення споживання ними природних ресурсів. Із цією метою на територіях церков вони реалізовують такі акції:

  • вирощування садів,
  • фермерство та створення екопродукції,
  • будівництво будиночків для комах і птахів,
  • встановлення компостних контейнерів,
  • повторне використання природних ресурсів задля зменшення кількості сміття.

Комісія з питань екології МГКЄ проводить подібні заходи на території Закарпаття, що вказує на їхню актуальність. Однак, як зазначив керівник IERS  Олександр Бокотей, війна не дає змоги організувати роботу в Україні так само комплексно, як у Німеччині.

«Ми дуже обмеженні в пересуванні зараз, адже інші регіони мають комендантську годину. Також там є реальна загроза для життя наших колег. Всюди бракує енергетичних ресурсів навіть на мінімальні людські потреби, тому зменшувати їх не вдається. Вплив війни на екологію оцінити поки складно, однак надалі роботи ставатиме все більше», – висловив свою думку Олександр Бокотей.

Пані Ірина зауважила, що попри це екологи в Кельні зацікавилися проєктами IERS та IRCEF, які стосуються просвітництва школярів. Вони захотіли детальніше ознайомитися з виданнями, розробленими, фахівцями наших організацій.

Саме тому найближчим часом ми надішлемо до Кельна кілька примірників екологічної казки «Кажанчики», церковно-екологічних православних і римо-католицьких календарів, розмальовки «Пригоди Степана в Квадратляндії», роздаткових матеріалів «Птахи», «Кажани», «Поводження з відходами», екооповідання «Під совиним крилом» тощо. Нагадаємо, що частина матеріалів перекладені німецькою, румунською та ромською мовою, тому їх можна використовувати за кордоном.

Наш багаторічний досвід показує, що співпраця з іншими державами необхідна для збереження екології в усьому світі. Різні куточки планети унікальні та мають свої проблеми. Проте всі природні процеси взаємопов’язані, тому ми вважаємо, що варто об’єднувати діяльність задля збільшення її ефективності.

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: