Календар по відповідальності за створіння  

СІЧЕНЬ

1 січня – Міжнародний день миру

6 січня – Освячення крейди, ладана і води на свято Богоявлення (римо-католицький обряд)

На свято Богоявлення освячуються вода, ладан і крейда як елементи неживої природи. Потім ці освячені речовини використовуються для різних потреб Церкви. Наприклад, на Заході, крім хрещального освячення води, поширився чин благословіння водоосвячення через читання над водою екзорцизму й вкладення в неї освяченої солі.

19 січня – Чин великого освячення води (візантійсько-слов’янський обряд)

11 січня – День заповідників

Вперше День заповідників і національних парків почав відзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. 11 січня був обраний Днем заповідників і національних парків в ознаменування річниці утворення першого державного заповідника Росії – Баргузінского – у 1916 році.

18-25 січня – Великий зимовий облік птахів

Зимовий облік птахів інколи називають ще Різдвяним. Традиція обліку птахів народилася в 1990 р. у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб проведення Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом вперше 26 людей провели цей святковий день разом з пташками, спостерігаючи та вивчаючи їх, радіючи їх польоту та свободі. З цього часу «звичка» обліковувати птахів у Різдвяні дні широко поширилася на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських і деяких Тихоокеанських островів. Сьогодні більше ніж 50 тис. людей обліковують птахів.

 

ЛЮТИЙ

2 лютого – Всесвітній День охорони водно-болотяних угідь

2 лютого в 1971 р. в Іранському місті Рамcар підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція). В 1996 р. постійний комітет Конвенції вибрав 2 лютого – річницю підписання Рамсарської конвенції, – як дату святкування та проголошення Конвенції про водно-болотяні угіддя на усій земній кулі

 

19 лютого – Міжнародний день захисту морських ссавців (День китів)

Міжнародний день захисту морських ссавців вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Святкується з 1986 р., коли, після 200-річного винищення китів, Міжнародна китова комісія ввела заборону на китовий промисел і на торгівлю китовим м’ясом. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції із захисту китів та інших морських ссавців. В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які мешкають у наших солоних водах.

20 лютого – Міжнародний день соціальної справедливості

Лютий-березень – Всеукраїнська екологічна акція по охороні квітів-первоцвітів «Первоцвіт»

 

БЕРЕЗЕНЬ

Березень – Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»

14 березня – Всесвітній день дій проти гребель, на захист Річок, Води й Життя.

Всесвітній день дій проти гребель започаткований у 1997 р. з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми.

 

21 березня – Всесвітній день лісів

Всесвітній день лісів пов’язаний з діяльністю щодо посадки лісів та висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень. Цей день відзначається урядами та міжнародними організаціями для визначення плану збереження лісів.

 

22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів)

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 р. в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року). Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

 

23 березня – Всесвітній метеорологічний день

У 1960 р. Всесвітня організація метеорології вирішила, що 23 березня буде святкуватися як Всесвітній день метеорології. Мета – акцентувати важливість метеорології і метеорологічної служби для забезпечення добробуту населення. Кожного року вибирається нове гасло цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.

 

26 березня – Всесвітня акція Година Землі

Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а в 2009 р. й Україна, разом з 87 іншими країнами світу, також долучилася до всесвітньої акції.

КВІТЕНЬ

1 квітня – Міжнародний день птахів (День зустрічі птахів)

Міжнародний день птахів проходить щорік в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” і не випадково наголошується саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Вперше цей день, як масове дитяче свято, став проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургськая Телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

 

7 квітня – День охорони здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) була організована в цей день. У зв’язку із постійною зміною та забрудненням довкілля щораз актуальнішим стає питання охорони здоров’я. Цей день проголошений ООН для того, щоб більшість країн звернула особливу увагу на різноманітні аспекти охорони здоров’я.

В доповіді ВООЗ «Профілактика хвороб за допомогою навколишнього середовища – оцінка тяжкості хвороб, викликаних навколишнім середовищем» зазначається, що 24% всіх хвороб у світі виникають та розвиваються через погані умови навколишнього середовища. Причому у дітей з цим пов’язано 33% всіх випадків захворювань (див. табл. 1 та табл. 2). – www.ecolabel.org.ua

 

7 квітня – Благословіння і освячення верби (вайї) під час свята «Вхід Господа у Єрусалим»

Чин „Благословення і освячення верби (вайї)” сталої дати здійснення не має, оскільки здійснюється на свято «Вхід Господа у Єрусалим»(народна назва – Квітна неділя), яка відноситься до рухомих свят, тобто залежить від святкування Великодня. Разом з чином„Благословіння при насаджанні дерев”„Молитвою перед посівом сільськогосподарських культур”Молитвою в причасті грона виноградного в шостий день серпня, чином  „Обходження поля засіяного” та ін.  обряд благословення і освячення верби (вайї) відноситься до освячення рослинного світу в літургійному році східного обряду.

 

15 квітня – День екологічних знань

 

Третя субота квітня – Всеукраїнський день довкілля

Відзначається в Україні щороку, починаючи з 1999 р. Встановлений Указом Президента України “Про День довкілля” на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією “Дерево Життя” та іншими громадськими ініціативами.

 

3-4 тиждень квітня – “Марш парків” – щорічна міжнародна екологічна акція на підтримку заповідної справи

Марш парків святкується з 1995 р. за ініціативою Центру охорони дикої природи в Україні, Росії, Білорусії, Вірменії та державах Центральної Азії щорічно. Марш парків – міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. Щорічно в “Марші парків” беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій країн СНД співпрацюють з ЦОДП в якості організаторів місцевих Маршів. Під час «Маршу парків» відбуваються круглі столи, концерти, фестивалі, конференції, екскурсії тощо. Марші парків сприяють залученню національного бізнесу до природоохоронної благодійної діяльності.

 

22 квітня – Міжнародний день Землі

22 квітня 1970 р. у Нью-Йорку студенти, школярі та їхні вчителі вперше організували національний День Землі, запропонувавши зазирнути вглиб екологічних проблем і разом пошукати їх вирішення. З 1990 р. цей день проголошено міжнародним, в Україні відзначається з 1992 року.

24 квітня – Всесвітній день захисту лабораторних тварин

 

26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Роковини Чорнобильської катастрофи.

У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству.

 

ТРАВЕНЬ

3 травня – День Сонця

 6 травня – Благословіння картоплі і саджанців в день св. Георгія (римо-католицький обряд)

У молебнях Благословіння картоплі і саджанців в день св. Георгія„Благословіння квітів, зелені та плодів в торжество Успіння Пресвятої Богородиці” (який відбувається 15 серпня) лунає прохання щоб Творець благословив насіння, саджанці, плоди, лікарські рослини, мета яких – служити на благо людині. Також важливим аспектом є подяка або восхваляння. Наприклад, молитва священика під час благословіння квітів, зелені і плодів:Із вдячністю принесли ми в дім Божий ці квіти, плоди й лікарські трави, щоб через ходатайство Пресвятої Богородиці вони служили на благо людині й тваринам. Молебень Благословіння картоплі і саджанців в день св. Георгія не здійснюється в східному обряді. А благословіння квітів зелені та плодів має аналогічні молитви в обрядах східних церков, але здійснюються вони в різні дні літургійного календаря. Наприклад, на свято Успіння Богородиці благословляється зелень, деякі ягоди, іноді насіння, але в першу чергу – різне зілля. Перше ж благословіння плодів (первоплодів) приурочене до свята Преображення Господнього.

 

12 травня – Свято екологічної освіти

Святкується викладачами навчальних закладів та студентами у зв’язку з важливістю екологічної освіти, формування екологічної свідомості та обміну досвіду між державами. Цей День відзначається шляхом організації та проведення конференцій і семінарів, круглих столів, присвячених питанням екології. Організовується у навчальних закладах усіх рівнів, починаючи з дитячих садків та закінчуючи вищими навчальними закладами.

 

15 травня – Міжнародний день клімату

Святкується у зв’язку з оголошенням метеорологами необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми суттєво впливають на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та збалансований розвиток усіх держав без винятку.

 

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття

20 грудня 2000 р. Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (резолюція 55/201). В цей день була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття. Раніше цей День відзначався 29 грудня, але у 2000 р. Конференція учасників Конвенції рекомендувала змінити дату для того, щоб привернути більше уваги до цього заходу. Бездумна експлуатація природних ресурсів, така як вирубка лісу на паливо для використання зайнятої ним землі як пасовища і використання водних джерел для господарських потреб сприяє втраті біологічної різноманітності. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила Міжнародний день біологічної різноманітності, аби поглибити розуміння питань біорізноманітності і підвищити обізнаність про них.

 

24 травня – Європейський День парків

 

31 травня – Всесвітній день проти куріння

31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (резолюція № WHA42.19). День відмови від куріння (Great Smokeout), як День звільнення навколишнього середовища та всього світу відзначається також в третій четвер листопада. Він був встановлений Американським онкологічним суспільством (American Cancer Society) в 1977 році. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання – добитися, аби в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого) від згубної звички – однієї з найпоширеніших епідемій за всю історію існування людства – никотіноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією.

 

ЧЕРВЕНЬ

5 червня – Всесвітній день навколишнього середовища

15 грудня 1972 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)), який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Обрання цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972), за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). У 2000 р. в цей день розпочато програму ООН “Тисячоліття довкілля – приступити до дій”.

 

8 червня – Всесвітній день океанів

Всесвітній день океанів був проголошений у 1992 р. на Міжнародній конференції з навколишнього середовища і розвитку у Ріо-де-Жанейро. Проголошенням цього свята ООН підкреслила життєву важливість океанів для планети, а також необхідність турботи про їх благополуччя.

 

17 червня – Всесвітній день боротьби з оспустелюванням та посухами

       Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 р. (резолюція 49/114). Тоді ж була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Державам запропоновано присвятити цей день підвищенню інформованості про необхідність міжнародного співробітництва у боротьбі опустелюванням і наслідками посух та про хід реалізації Конвенції про боротьбу зі опустелюванням.

Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації довкілля. Воно загрожує здоров’ю і джерелам засобів до існування більше 1 млрд. людей.

ЛИПЕНЬ

4 липня – Міжнародний день дельфінів – полонених

 

7 липня – Свято Різдва Івана предтечі (Івана Купала)

Традиційне українське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). Зараз також його прив’язують до сонцевороту (21 червня, у високосний рік — 20 червня за часом UTC). У зв’язку із введенням григоріанського календаря у 01.03.1918 його почали святкувати 7 липня.  Назва Іван Купала має народно — християнське походження і є слов’янським варіантом імені Іоанн Хреститель (грец. Ιω?ννης ο Βαπτιστ?ς), оскільки епітет Іоанна — грец. βαπτιστ?ς — «баптістіс» перекладається як «купатель, занурювач». Така назва свята була обумовлена і власне слов’янськими уявленнями: праславлавне k?pati позначало ритуальне обмивання, очищення, яке здійснювалося у відкритих водоймах Тому, з одного боку, саме це дієслово був застосований для перекладу епітета «хреститель», а з іншого боку, назва свята пізніше було переосмислено народною етимологією і ув’язано з ритуальними купаннями у річках під час цього свята.Воно наповнено любовю до природи і показує всю єдність між людиною і навколишнім світом.

 

11 липня – Всесвітній день народонаселення

У 1989 р. Рада керуючих Програми розвитку ООН (ПРООН) рекомендувала відзначати 11 липня як Всесвітній день народонаселення (рішення ПРООН 89/46). Ведучи відлік від 11 липня 1987 р., коли чисельність населення світу перетнула позначку 5 мільярдів мешканців, цей День має на меті загострити увагу на невідкладності та важливості питань, пов’язаних з народонаселенням, зокрема, в контексті планів і програм загального розвитку та необхідності пошуків розв’язання цих проблем.

Джерело інформації: http://www.ecoburougcc.org.ua/ekologichnij-kalendar

СЕРПЕНЬ

6 серпня – День дій за заборону ядерної зброї

У цей день 6 серпня 1945 р. американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіма. Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу. Колосальних збитків було завдано довкіллю і здоров’ю громадян. Наслідки бомбардувань відчутні й сьогодні. Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини. На сьогоднішній день більшість країн припинили здійснювати ядерні вибухи, проте лабораторні випробовування тривають і надалі.

 

Джерело інформації: http://www.ecoburougcc.org.ua/ekologichnij-kalendar

 

16 серпня –  Міжнародний День безпритульних тварин

 

Цей день увійшов до міжнародного календаря згідно з пропозицією міжнародного Товариства Прав Тварин (ISAR) США. Проблема безпритульних тварин знайома кожному великому місту, де гостро стоїть питання будівництва притулків для бездомних тварин. Люди з різних причин розлучаються з домашніми тваринами, — сімейних, фінансових, психологічних. Але якою б поважною і серйозною здавалася причина — викидати тварину на вулицю немилосердно! І якщо одні люди проявляють жорстокість, то обов’язково мають бути інші, які виявлять милосердя, допомогу, турботу. Представники громадських організацій, а також небайдужі жителі країни в цей день можуть висловити своє відношення до того, як влада вирішує проблему зниження чисельності безпритульних тварин в місті.Міжнародний день безпритульних тварин Потрібно зазначити, що проблема безпритульних тварин тісно пов’язана з більш глобальними екоетичними проблемами. Давно доведено, що рівень духовності людини визначається не лише соціальним середовищем, але й характером спілкування зі світом природи. Жорстокість до тварин в дитинстві може перерости у жорстокість до людей.

19 серпня – Свято Преображення Господа Нашого Ісуса Христа. Освячення Першоплодів.

Цей празник припадає на період, коли дозрівають плоди землі. І від найдавніших часів у Східній Церкві того дня на подяку Богові буває благословення первістків земних плодів. Цей звичай перейняла християнська Церква з Старого Завіту, який приписував приносити первістки плодів до Господнього Храму. У книзі Виходу читаємо: “Все що найкраще з первоплоду землі твоєї, приноситимеш у дім Господа, Бога Твого” (23, 19).

http://www.promin-lubovi2.narod.ru/public/8/pub8st2.htm )

 

ВЕРЕСЕНЬ

1 вересня – День працівника охорони природи. День пам’яті видів, винищених людиною

 

11 вересня – День народження Всесвітнього фонду дикої природи (WWF)

 

12 вересня – Всесвітній день журавля

 

14 вересня (1 вересня за Григоріанським календарем) – День Творця (День створіння)

Це свято було започатковане 1989 року з ініціативи Його Святості Димитрія І, Константинопольського Патріарха, який у спеціальному посланні закликав увесь християнський світ щорічно 1 (14) вересня, на свято початку Церковного року, об’єднатися у спільній молитві до Бога Творця всіх речей, висловити Йому вдячність за дар життя, за прекрасний світ природи, в якому живемо, просити вибачення за завдану шкоду і благати про збереження та спасіння всього створіння, яке “стогне і страждає в тяжких муках” (Рим. 8, 22). На сьогодні до екуменічної ініціативи спільної молитви та практичних зусиль спрямованих на порятунок природи долучились чисельні церкви православної, католицької та протестантської традицій по всьому світу. Згідно з рішенням Синоду Єпископів до відзначення християнського екологічного свята – День Творця долучилась і Українська Греко-Католицька Церква. В цей день, на початку Церковного року в честь свята в храмах відправляються різноманітні богослужіння (подячні літургії, акафісти чи молебні) в наміренні збереження створеного Богом світу, проводяться освітньо-виховні заходи екологічного спрямування а також реалізуються різноманітні

 

16 вересня – Міжнародний день захисту озонового шару

19 грудня 1994 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару (Резолюція 49/114). Цей день відзначається з 1995 р. в пам’ять про день підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар (Монреальського протоколу) в 1987 р., враховуючи необхідність збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолетового проміння на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.

Джерело інформації: http://www.ecoburougcc.org.ua/ekologichnij-kalendar

 

22 вересня – День без автомобілів

Вперше День без автомобілів відмічався в 1998 р. у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію перейняли інші європейські країни та міста, а останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США). День без автомобілів святкується за рішеннями органів місцевої влади. Як правило, в цей день забороняється пересування на автомобілях, а мешканці використовують альтернативні способи пересування. Часом акція триває більше ніж один день. Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування. День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України.

 

27 вересня – Міжнародний День туризму

Всесвітній день туризму – свято, яке відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку та екологію світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн.

 

28 вересня – Міжнародний день боротьби за заборону МОКС-палива

МОКС-паливо (від англ. MOX – mixed oxides) – змішаний оксид урану та плутонію, один з видів ядерного палива. Ідея проведення Міжнародного дня боротьби за заборону МОКС-палива виникла в Росії, де екологічні організації у 1998 р. закликали громадськість виступити проти використання такого палива для реакторів АЕС, враховуючи високий екологічний ризик його використання. Цей день відзначається в пам’ять про одну з найбільших ядерних катастроф XX століття – вибуху на плутонієвому заводі “Маяк” в м. Челябінськ у 1957 р. Ідею проведення такого дня підтримали більше сотні громадських організацій світу.

 

30 вересня-1 жовтня – Міжнародні дні спостереження за птахами

Такі дні проводяться з ініціативи товариств охорони птахів. До них залучаються усі бажаючі. Під час акції фіксується, які види птахів зустрічаються у тій чи іншій місцевості, в якій кількості, особливості їх поведінки тощо. Основною метою цієї акції є заохочення широкого загалу до пізнання світу пернатих і привернення уваги до проблем їх збереження, оскільки, внаслідок діяльності людини і забруднення довкілля, чисельність деяких видів значно зменшується або ж знаходиться під загрозою зникнення. Результати своїх спостережень учасники акцій надсилають в товариства охорони птахів і такі результати опрацьовуються, узагальнюються та оприлюднюються

 

ЖОВТЕНЬ

2 жовтня – Всесвітній день свійських тварин

4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин ( та св. Франциска з Асижу. Римсько-католицький обряд)

Рішення відзначати Всесвітній день тварин було прийняте 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році.
Спільноти захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорік організовувати всілякі масові заходи. День тварин встановлений з метою підвищення усвідомлення громадськістю необхідності захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин.

 

6 жовтня – Всесвітній день охорони місць існування

День охорони місць існування відзначають у всьому світі. Це свято було затверджене в 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої фауни і флори і природних місць існування в Європі.
Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком в світі все більше територій переходять в розряд сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв’язку із зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів і інших об’єктів народного господарства. За 19 століть нашої ери на земній кулі зникло 150 видів ссавців, в основному великих, і 139 видів птиць. Кожен зниклий вид – дуже важка втрата. Все, що зникає на тваринному світі – зникає назавжди.

 

8 жовтня – Міжнародний день зменшення ризику природних  катастроф

12 жовтня – Міжнародний день захисту від стихійних лих

Вперше цей день наголошувався згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 року в рамках Міжнародного десятиліття по зменшенню небезпеки стихійних лих (1990-1999).
У 1999 році Генеральна Асамблея вирішила продовжувати щорік відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих другої середи жовтня як один з інструментів, сприяючих формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом’якшення їх наслідків і забезпечення готовності до них.

 

16 жовтня – Всесвітній День продовольства (англ. World Food Day, ісп. Día Mundial de la Alimentación, фр. la Journée de Nations Unies pour la coopération Sud-Sud) — день, який 1979 року встановила Конференція ФАО (під таким скороченням відома Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Відзначається щороку 16 жовтня, оскільки ФАО було засновано 16 жовтня 1945 року. Метою проведення Всесвітнього дня продовольства визначено підвищення рівня поінформованості населення щодо світової продовольчої проблеми та укріплення солідарності у боротьбі з голодом, недоїданням і злиднями.

17 жовтня – Святого Франциска з Асижу (східний обряд)

31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря

У 1996 році в Стамбулі офіційними представниками Чорноморських країн: Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини і України – був підписаний Стратегічний план дій із порятунку Чорного моря. День підписання – 31 жовтня – оголошений Міжнародним днем Чорного моря.Джерело інформації: http://www.rav.com.ua/ua/useful_know/calendar/

 

ЛИСТОПАД

6 листопада – Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів

21 листопада (Третій четвер листопада) – Всесвітній день боротьби з палінням

 

ГРУДЕНЬ

Початок Всеукраїнських природоохоронних акцій “Збережи ялинку”, “Наша допомога птахам” та ін., метою яких є збереження живої природи в зимовому часі.

10 грудня – День прав людини

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: