Цікава подорож

13 квітня відбулася чергова краєзнавчо-туристична подорож до музею  «Старе село»  для дорослих та дітей, які зараз вимушено знайшли прихисток в Національному природному парку «Синевир». Працівники парку постійно піклуються про них і, якомога частіше, залучають їх у вільний час до різних заходів, екоакцій та культурних програм.

Фахівці еколого-освітнього відділу НПП «Синевир» разом з адміністрацією музею «Старе село» організували для переселенців екскурсію по території музейного комплексу.

Мета заходу – ознайомити людей з історією рідного краю, розвіяти негативні думки про сьогодення і наочно показати їм збережену минувшину й побут пращурів-закарпатців, які жили і трудилися впродовж останніх трьох століть на своїх рідних теренах, що розповідають про колишнє життя гуцулів, бойків та лемків.

Під час проведення екскурсії, відвідувачі музею під відкритим небом із цікавістю оглянули залізницю, паротяг та вагони старого поїзда, який можна назвати родзинкою музею. Дізналися про численні друковані видання початку минулого століття. Особливу увагу дітей і дорослих привернули старовинні дерев’яні  хатинки, тодішнє чоловіче й жіноче вбрання, ремесла горян, кузня, а також стара школа, де можна було ознайомитися з умовами навчання юних колочавців за часів чехословацької влади.

Не менш цікавим став і пам’ятник герою боротьби за свободу України, який зведений командиру УПА Роману Шухевичу. Відомий патріот брав участь у боях за свободу та незалежність молодої Карпатської України.

Всі присутні отримали незабутні враження від екскурсії до музею, ознайомилися як з минулим Колочави,  так і з незвіданими ще сторінками історії нашого краю. Кожен, хто завітав на екскурсію, почув цікаві факти з історії, поринув у атмосферу старого села, прогулявся стежками музею, зігріваючись променями теплого весняного сонця і найважливіше – підняв свій настрій та хоч трохи відволікся від напруженої ситуації сьогодення.

Любов Гречин, фахівець відділу екологічної освіти НПП «Синевир».

Захід проведено у рамках співпраці НПП “Синевир” з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) https://www.facebook.com/IERS.org.ua   (керівник Олександр Бокотей, https://www.facebook.com/alexander.bokoteyза підтримки Союзу охорони природи Німеччини  (NABU, https://www.facebook.com/Naturschutzbund/ , https://www.facebook.com/nabu.international/), координатор проєкту Ivan Tymofeiev (https://www.facebook.com/ivan.tymofeiev).

Інформаційна служба IERS.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: