Учням Ужгородської гімназії №13 провели теоретично-практичне заняття на тему охорони кажанів. Під час уроку діти дізналися про значення та особливості рукокрилих і навчилися майструвати для них хатинки.
Захід провели екотренерка Лілія Скуматова та голова ГО людей з інвалідністю «Паралельний світ» Андрій Доніченкo. Вони розповіли школярам, чим корисні кажани для екосистеми, які види рукокрилих мешкають в Україні, чим вони харчуються та як люди можуть зберегти цих рідкісних тварин.
Пані Лілія пояснила школярам, що таке Червона книга України та зауважила, що всі кажани, які мешкають на території нашої держави, є рідкісними та потребують охорони. Вона показала дітям науково-популярний фільм, знятий Інститутом еколого-релігійних студій, який розповідає про екоакції зі збереження рукокрилих, що проводять у всьому світі. Для закріплення матеріалу учні отримали розмальовки з інтерактивними завданнями про вуханя звичайного та вечірницю руду.
Ужгородський столяр Андрій Доніченкo навчив школярів виготовляти будиночок для рукокрилих і допоміг дітям вирізати фігурки кажанів. Вироби залишили учням, щоб вони нагадували їм про важливість відповідального ставлення до біорізноманіття. Хатинку встановлять на горищі школи для покращення там умов проживання рукокрилих.
Діти були переконані, що кажани – це шкідливі та небезпечні тварини, однак змінили свою думку після заняття. Це показало опитування, яке провела екотренерка Лілія перед уроком та після нього.
Захід відбувся за участі дітей ромської національної меншини в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation.
Інформаційна служба ІЕРС