ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Інформаційний день “Життєвий простір лісової екосистеми”

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

23 липня експерти Інституту еколого-релігійних студій Марта Михайлець та Михайло Біланич ,  мали нагоду побувати в дитячому християнському таборі парафії св. Пророка Іллі (МГКЄ) та провести інформаційний день “Життєвий простір лісової екосистеми”.  Захід відбувався і на базі парафіяльного будинку, що поряд з лісом в с. Волосянка Великоберезнянського району. Учасниками були також діти та молодь з села Луг.

Дбайливе ставлення людини до природи складається не тільки з уміння використовувати її плоди. Дуже важливим є те, щоб усвідомлення значущості природи стало внутрішнім надбанням особистості. Саме тому, команда Інституту еколого-релігійних студій проводить різні природоохоронні заходи аби привернути увагу молоді та всім людям доброї волі до відповідального ставлення до Природи, яка дарована нам Творцем.

Марта Михайлець почала захід вправою “Мікрофон”, під час якої всі учасники могли познайомитись з тьюторами та розказати про себе. Далі Марта провела кілька вправ, які ознайомили молодь з важливістю екологічного мислення та бережливого ставлення до природи. Наголос був зроблений на лісові екосистеми, оскільки с. Волосянка знаходиться на території Національного парку “Ужанський“, територія якого є в більшості лісовою. Лісовими мешканцями є, до прикладу, кажани. Це досить вразливі до людської діяльності тварини. Вони часто залітають через невеликі отвори у домівки людей, і багато хто не знає, як саме поводитись з кажанами, через що бувають летальні випадки для цих створінь. А ще такою проблемою є міфи та упередження про кажанів, які підсилюють страх людей. Ці створіння потребують охорони та дбайливого ставлення, оскільки є вразливими видами та є важливою складовою лісових екосистем. І саме на конкретному прикладі, а не на абстрактних, можна донести до молоді, як охороняти живу природу.

Тому наступним кроком було ознайомлення дітей з особливостями життя кажанів, важливістю їх у природних екосистемах. Також вона провела з дітьми гру “Зграї кажанів”.

Також експерти ознайомили учасників заходу з тим, як створити бет-бокси для кажанів, які можна встановлювати як в лісі, так і під дахом храмів.

Один такий бет-бокс діти виготовляли та розмальовували на практиці і він надалі буде встановлений у вибраному місці під дахом греко-католицького храму в с. Волосянка.

Всі охоче долучались до процесу виготовлення ящика для кажанів та розмальовки екоторб на тематику даного заходу, під час якого кожен учасник отримав подарунок – значок зі зображенням кажана та книги про кажанів (екологічна казка “Кажанчики”)на згадку про цю подію.

Окрім того, учасники отримали в подарунок книгу-розмальовку  про правила поведінки в лісі “Як робить Маріанночка”.

 

Команда ІЕРС щиро вдячна пароху парафії св. Пророка Іллі  о. Мирославу Плеші за співпрацю і всім, хто допомагав під час заходу.

 

Захід проведений в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

 

Інформаційна пресс-служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».