ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Інформаційний день «Дорогами дерев’яних готичних церков Закарпаття» у рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат»

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

10 листопада 2020 року відбувся Інформаційний день «Дорогами дерев’яних готичних церков Закарпаття» у рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія).

Інформаційний день відбувся за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот, всіх людей доброї волі.Захід розпочався в 11 годині біля храму Архистратига Михаїла с. Крайниково, Хустського району. Цей інформаційний день проходив для молоді Іршавщини та Хустщини. Під час заходу учасники мали змогу побачити архітектурні пам’ятки сакральних споруд сіл Крайниково, Данилово та Олександрівка, і ознайомитись з особливостями архітектурної будови кожної з них, довідатись багато цікавинок про історичні будівлі.

Кожен учасник був вражений красою цих дерев’яних споруд та природою навколо, і відкрив для себе нові цікаві місця, в яких варто побувати щоб насолодитись тією архітектурною величею.

Під час заходу вдалось побачити і побувати в таких прекрасних дерев’яних храмах як: храм Св. Миколая  (с. Данилово), храм  Архістратига Михаїла (с. Крайниково), храм св. Параскеви, (с. Олександрівка).

Храм  Архістратига Михаїла (с. Крайниково)

Храм Св. Миколая  (с. Данилово)

Храм св. Параскеви, (с. Олександрівка)

Кожен храм має свою особливість та свою історію, яку цікаво розглядати та відчувати старовину цих історичних будівель. Учасники охоче слухали історію кожної з них та задавали багато питань про дерев’яні храми.

Не тільки насолодившись архітектурною пам’яткою та природою навколо, учасники також збагнули й те, що цю неймовірну спадщину потрібно ще й оберігати для наступних поколінь, тому, працівники Інституту еколого-релігійних студій під час заходу проінформували молодь як про величну історію дерев’яних церков та біотопів навколо них, так і про проблеми їх збереження.

Біля храму в с. Крайниково зростають вікові дуби. Один з них величезною гілкою створює загрозу самому храму.Про цю проблему розповів молоді Альберт Альбрехт – арборист, який намагається лікувати ці дуби. Також він розказав про свою діяльність, як треба доглядати за старовіковими дубами, ознайомив юнаків і дівчат зі спеціальним спорядженням, неохідним для цього.

 

 

 

 

 

Кожен учасник мав змогу описати заходи, які, на його думку, слугуватимуть збереженню та популяризації дерев’яних церков та природних біотопів навколо них.

Головною метою даного заходу є привернення уваги до пам’яток сакральної архітектури, та популяризація нових туристичних маршрутів, а також поширення знань про пам’ятки культури і природи, їх значення для історії та культури, та їх збереження для наступних поколінь.

   Висловлюємо щиру подяку подружжю Полянських – о. Віталію і пані Інні за гостинність.

Вдячні також священникам Золотарівського деканату, Комісії з екології МГКЄ за сприяння в проведенні унікального еколого-активного заходу. А головне, що молодіжні лідери з різних частин Закарпаття отримали домашнє завдання підготувати проектну заявку для наших партнерів з NABU INTERNATIONAL, VGP і Краю Височіна (Чеська Республіка) метою якої є стала підтримка важливих архітектурних і природних пам’яток нашого краю.

Запрошуємо молодіжних лідерів, активних учасників і всіх людей доброї волі до співпраці задля збереження нашої сакральної і природної спадщини…

Захід проведений з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції, з наявністю масок та антисептичних засобів.

 

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».