Гніздові конструкції для птахів – важливий спосіб їм допомогти

3 серпня для дітей, які є учасниками літнього християнського табору „Покликані при Духовному центрі ім. святого Папи Івана-Павла ІІ” (Мукачівська Греко-Католицька єпархія, Середнянський деканат, с. Анталовці, Ужгородського району), було проведено ворк-шоп з виготовлення гнізд для синиць та їх встановлення на деревах. Захід провів Андрій Доніченко, голова організації людей з обмеженими можливостями “Паралельний світ”.

Багато видів птахів гніздяться в гніздах-дуплянках. Але в урбанізованому середовищі не вистачає дуплистих дерев, бо людина, зачасту, їх вирізає і насаджує молоді. Проте існує практика створення дерев’яних шпаківень та вивішування їх в садах та парках. Але окрім шпаків існує дуже багато видів птахів, які селяться в дуплянках ,а, відповідно, і штучних гніздових конструкцій існує багато видів. Одна з найкорисніших пташок в наших садах є синиця велика (Parus major). Саме виготовленню таких гніздових конструкцій і навчав сьогодні молодь у християнському літньому таборі голова товариства людей  з інвалідністю «Паралельний світ» Андрій Доніченко.

Гнізда, які учасники вчились виготовляти під час майстер-класу, мають велику цінність. Адже виготовляючи їх, дітки, серед яких також діти внутрішньо-переселених осіб, змогли більше дізнатися про різні види птахів, що селяться на Закарпатті та зробити свій внесок у рух спрямований на збереження таких важливих і потрібних істот. Були виготовлені гніздові конструкції для синиць та подібних за розмірами видів птахів, що гніздяться в дуплах. Для цих видів птахів дуже важливо підібрати відповідний розмір отвору, щоб дуплянку не заселили інші – більші види птахів-конкурентів.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International). За участі комісії з екології МГКЄ. Координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба інституту еколого-релігійних студій

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: