Гра – надійний інструмент еколого-освітньої роботи з дошкільнятами

Екологічне виховання молоді – складний процес, який потребує чимало зусиль педагогів. Все починається з доброго прикладу у сім’ї та освітньо-виховних  заходів у дитячому садку, які стають ґрунтом для формування екологічної культури.

Що таке природа і чому про неї потрібно дбати – про це ми спілкувалися з дошкільнятами дитячого садка мікрорайону Широкі, що у селі Колочава Хустського району Закарпаття.

Ми говорили про ліс, біля якого відбувся еколого-освітній захід. Осінь талановито розмалювала листяні дерева у різні барви, а хвойні залишилися зеленими. І так буде навіть взимку. Чому? Відповідь дошкільнята намагалися знайти самостійно.

Гора, біля якої відбувся захід, наче навмисно наполовину заросла листяними деревами, а інша її частина хвойними. Таким чином це місце стало ідеальним наглядним матеріалом для формування у дошкільнят розуміння про різноманіття дерев у природі.

Проте ліс – це не лише дерева. Хто живе у наших лісах? Що у ньому цінного? Чому його потрібно оберігати? Навіщо дбати про чистоту довкілля? На усі ці питання ми з дітьми шукали відповіді спільно. І тут нам допомогли рухливі ігри, які перевтілили дітей у дерева, рослини, звірів… Дошкільники відмінно впоралися з завданнями, набралися позитивних емоцій і, за посередництвом гри, знайшли відповіді на вище озвучені питання.

Насамкінець, за активну участь у еколого-освітньому заході усі учасники отримали у подарунок розмальовки, а вихователям організатори передали екологічну казку «Кажанчики», яку ті пообіцяли при нагоді прочитати юні.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: