Ліс і його мешканці

Де найкраще досліджувати природу рідного краю, як не в природньому середовищі? 29 вересня експерт Інституту еколого-релігійних студій Руслана Джахман провела науково-освітній захід «Ліс і його мешканці» для учнів 6-Б класу Ужгородської ЗОШ №15 (класний керівник Мамчур-Гецянин Л. І.). Вона розповіла про природні ліси Закарпаття та їхніх жителів. Школярі довідалися про те, що більша частина нашої області вкрита буковими лісами, які становлять понад 60 %. На хвойні припадає трохи більше 30%, а на дубові – лише 5%. Останні найбільше постраждали від людської діяльності в минулому.

На березі озера, яке ужгородці називають «Кірпічка», ми розмірковували також і про значення лісу як для людини, так і для природи. Всі люблять відпочивати в лісі, проте не всі це роблять правильно. Багато хто залишає після себе сміття, пошкоджує дерева написами типу «тут був …», руйнує гнізда птахів заради розваги, тощо. Діти дуже добре розуміють наслідки таких дій і активно дискутували, коли йшла мова про проблеми лісу та їхнє вирішення.

Перебуваючи в лісі, не можна забувати і про його мешканців. Ліс і тварини взаємопов’язані. Тут їм легше знайти їжу, сховатися від ворогів та збудувати житло. Кожен вид пристосувався так, як йому зручно.    Тварини теж відіграють важливу роль у житті лісової екосистеми. Багато хто з них живиться плодами і таким чином розповсюджують насіння, деякі комахи запилюють рослини, птахи контролюють чисельність шкідників.

На заході учні взяли участь у квесті «Цікавинки тваринного світу». Вони виконували завдання і таким чином дізналися багато нової інформації про диких представників нашої фауни, зокрема про види, які живуть у заплавних лісах. Деяких птахів: крижнів, лебедів-шипунів та лисок вони навіть спостерігали на водоймі.

Захід відбувся в рамках проєкту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”.

Проєкт реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за участі комісії з екології МГКЄ. Здійснюється за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: