Ліс – місце проживання рослин та тварин. Захід до Всесвітнього дня середовища проживання

6 жовтня відзначають Всесвітній день середовища проживання. Це свято було затверджено у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. 12 жовтня провідний експерт Інституту еколого-релігійних студій Руслана Джахман розповідала      учням    3-Б класу Ужгородської ЗОШ №5 (класний керівник Шеба Я. І.) про важливість лісової екосистеми для рослин і тварин. Діти дізналися, які типи лісів є на Закарпатті, де зростають одні з найстаріших дубів, що таке праліси і ще багато цікавої інформації.  Також дітки самі активно ділилися своїми знаннями та враженнями від прогулянок лісами. Приємно відзначити, що коли запропонували підняти ліву руку тим, хто залишає після себе сміття в природі, жоден учень не підняв.

Під час заходу школярі працювали в командах. Вони отримали картки зі завданнями, які мали виконати, щоб повернути природній колір тваринам, яких зла чарівниця покарала і зробила білими. Так, в ігровій формі вивчали лісових мешканців, їхню поведінку, місця проживання тощо.

У природі все взаємопов’язане і людина не повинна руйнувати ці зв’язки. До такого висновку дійшли діти і пообіцяли поводитися в природі так, щоб не нашкодити.

Захід відбувся в рамках проєкту “Захистимо ліси – природоохоронна діяльність Польщі, України та Білорусі”.

Проєкт реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Екосоціальним об’єднанням «Зелена Свобода» (Міхал Хомяк, Польща) за участі комісії з екології МГКЄ. Здійснюється за співфінансування польсько-американської фундації Свобода в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», який реалізується Фундацією «Освіта для демократії».

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: