ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Збереження лісів – спільна відповідальність людей

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Природа – це неймовірний світ усього живого, це рослини та тварини. Ми часто згадуємо природу та захист природи в розмовах та думках.

Кожен думає, що слово «природа» викликає лише приємні асоціації та спогади: луки, наповнені польовими квітами, берези, чисті струмки та озера, ліси під співи птахів. Адже про це всім говорили з дитинства! Тому ніхто не сумнівається, що природу треба берегти і любити.

Кожна дитина розуміє, що природа – наш спільний дім і дарує нам життя. Тому ми повинні дати йому життя замість сміття, розумно використовувати його ресурси та звертати увагу на все живе, будь то рослини, тварини чи найдрібніші комахи, загалом усі частини Творіння.

Екологічне значення лісів неможливо переоцінити: їх називають “легенями” землі, оскільки вони зволожуватимуть повітря та пом’якшують клімат, тому ліси мають велике значення для регулювання клімату. Не слід забувати, що ліси – це притулки та оселі для великої кількості рослин і тварин, а для певних видів це є єдиним придатним місцем проживання.

Тому кожен з нас зобов’язаний завжди пам’ятати про це, повинен вміти бути вдячним. Тож, будемо берегти природу – кожен в міру своїх сил і можливостей. Ми маємо піклуватися про майбутнє задля наступних поколінь. Хотілося б, щоб і воно могло побачити й оцінити цю незрівнянну красу природи.

Сьогоднішній захід був приурочений і підготовлений екотренерами Інституту еколого-релігійних студій на чолі з Аллою Самойловою для молоді національних меншин, а саме школярів-ромів з Ужгородської гімназії №14 в Шахтинському лісі (Ботанічний сад УжНУ). Метою тренінгу було збагачення знань про ліс, розвивати пізнавальну активність дітей, уміння використовувати знання та виховувати любов у них до природи рідного краю та збереження лісів від забруднення та сміття зокрема.

Заняття пройшло у вигляді комплексу ігор, починаючи з дискусії про збереження природи та правил поведінки перебування в лісі, та цікавих вправ, які показують наскільки ми довіряємо один одному, особливо робота в команді. Діти мали можливість проявити свою фантазію та креативність – створити свою природню палітру осінніх фарб та намалювати картини, використовую лише дари лісу. Далі, діти обговорювали лісових мешканців та зіграли в рухливу гру «Сови-миші». В кінці заняття діти розповіли про свої враження та емоції.

Ініціатива відбулася в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», менеджер проекту Іван Тимофеєв, що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (IERS), керівник Олександр Бокотей, у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).

#CivilSocietyCooperation

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».