«Повітряні акробати ночі» презентовано синевирським школярам

Виставку «Повітряні акробати ночі» презентовано у Синевирському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Хустського району Закарпаття. До речі, це одна з найбільших шкіл області.

Під час презентації працівники національного природного парку «Синевир» розповіли молоді про те, чому кажани потребують нашої охорони. А ще школярі дізналася про різні види кажанів, які живуть у Карпатах. Всього їх тут вчені нараховують 23 види. Вони дуже полюбляють старі дерева, у яких утворилися дупла, а також підземні утворення серед скель. Оселяються кажани й на горищах будинків та вежах церков. Ці дивовижні створіння природи унікальні ще й тим, що вони єдині серед ссавців, які вміють літати. За останні десятиліття спостерігається скорочення популяцій кажанів, тож так важливо берегти їх.

Захід має за мету привернути увагу молоді і дорослих до захисту кажанів шляхом спільного впровадження методів охорони тварин та підвищення обізнаності про них.

Загальна мета проекту BAT4MAN – підтримка сталого використання навколишнього природного середовища в прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України шляхом спільного захисту кажанів в рамках активних заходів з їх збереження, кампанії з підвищення обізнаності громадськості та поширення передової практики для місцевих громад. І власне на українській частині проекту робота зосереджена власне з релігійними громадами, оскільки на інших національних частинах транскордонного проекту кажани, що проживають в сакральних спорудах вже давно обстежені і інвентаризовані.

Проект виконується Асоціацією Е-Консалт Сату Маре у партнерстві з Інститутом еколого-релігійних студій, Товариством по захисту кажанів Словаччини та Угорською асоціацією орнітології та охорони природи і фінансується Програмою транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Інформаційна служба IERS

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: