ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Цінуймо дар Творця!

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Природу національного парку «Синевир», що у Закарпатській області, Творець обдарував численними родзинками, які становлять значку наукову, культурну, духовну, освітню функції. Синевирське озеро, Дике озеро, оліготрофні сфагнові болота Глуханя і Замшатка, водоспад Білий звір, мальовничі гори і численні річки – це лише невеликий перелік місць сили НПП «Синевир». А ще тут зростають природні ліси і особливо цінні букові праліси, площа яких становить 2865 га. Це справжні лабораторії просто неба. На цих ділянках ніколи не проводилась господарська діяльність, а природа споконвіку розвивалася у своїй гармонії. Тож не випадково букові праліси віднесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Наявність таких особливих об’єктів спонукають усіх нас відповідально ставитися до створіння. А це конкретні дії кожної людини щодня задля збереження природи для наступних поколінь.

Особливо це стосується лісів, у яких зосереджена значна частина біологічного різноманіття. Вчені підрахували, що 8 з 10 видів рослин і тварин суходолу знайшли своє середовище існування саме у лісах. Багаті біологічним різноманіттям ці екосистеми й у національному парку «Синевир». Серед них чимало рідкісних, внесених до Червоної книги України та міжнародних  охоронних списків. Ведмідь бурий, рись звичайна, лобарія легенеподібра, катателазма царська, білоцвіт весняний – чого варта цінність лише цих кількох видів. А всього в межах НПП «Синевир» зростає півсотня «червонокнижних» рослин і водиться стільки ж видів рідкісних тварин. Цей дар Творця зобов’язує нас бути відповідальними і жити у гармонії з природою.

Більш детально на цю тему працівники національного природного парку «Синевир» спілкувалися з молоддю Колочави, що у Хустському районі Закарпатської області. Тішить те, що діти дуже люблять природу, деякі намагаються її глибше досліджувати. На цьому етапі важливим є глибоке усвідомлення серед молоді відповідальності за природу, яка є даром Творця, що й стало ключовою метою цієї еколого-освітньої зустрічі. Усі учасники отримали книжку «Як робить Мар’яночка», яка стала не лише пам’ятним подарунком про цю зустріч, але й своєрідним домашнім завданням для глибшого пізнання природи і побудови дружніх стосунків з нею.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».