ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

На шляху до кліматично нейтральної Європи

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Сьогодні представники Інституту еколого-релігійних студій долучилися до онлайн заходу “Європейський Зелений Курс для місцевих громад в Україні – перспективи та можливості”, який відбувся в межах комунікаційної кампанії “Відкриваємо зелений потенціал разом” за підтримки Представництва ЄС в Україні.

Європейський Зелений Курс – це амбітна програма стратегічних рішень та дій ЄС, яка має на меті досягнення сталого та ефективного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства, а також перетворення Європи на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Про це, зокрема, говорила голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство та довкілля» Наталія Андрусевич.

Зі словами привітання і підтримки до учасників заходу виступила Ребекка Гармс, колишня депутатка Європарламенту (2014–2019), давній друг і партнер Інституту еколого-релігійних студій.

«Для Європейського Союзу цей проєкт є дуже важливим на шляху виконання Паризької угоди. Ми намагаємось зупинити зміни клімату. Щоб досягнути успіху, до нас має приєднатися більше країн. Нам потрібна Україна. Якщо ми працюватимемо разом, можемо покращити енергетичний сектор України. Це так важливо особливо зараз, в умовах загрози від Путіна», – зокрема сказала Ребекка Гармс.

«Від Ребекки ми почули не лише чітку лінію щодо дружності з Україною, яку вона неодноразово відвідувала, але й те, наскільки питання змін клімату актуальні зараз. Буквально два місяці тому ми запросили пані Гармс на Закарпаття для участі у міжнародній конференції «Церкви і НУО задля екоосвіти в національних парках» і мали нагоду спілкуватися віч-на-віч більш предметно.  Ми дійшли єдиної думки: Україна – це Європа і робота для подолання змін клімату та досягнення для континенту кліматичної нейтральності через  30 років має бути спільною», – каже у інтерв’ю нашому сайту директор Інституту еколого-релігійних студій, кандидат біологічних наук Олександр Бокотей.

Під час онлайн заходу своїми думками щодо питань «зелених» можливостей і перспектив місцевих громад в Україні поділилися міський голова Славутича Юрій Фомічев, співзасновник ГО Greencubator, Голова енергетичного кооперативу “Сонячне місто” Андрій Зінченко, керівниця операційного відділу “Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля” представництва ЄС в Україні Клое Алліо. Усе це спілкування можна підсумувати думкою про великий потенціал України, але тут потрібно багато працювати не лише на місцях. Є потреба в удосконаленні законодавства, зокрема, про переробку відходів, про екологічний контроль, про біологічне різноманіття тощо.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».