Екологічне просвітництво під час екскурсій по Національному парку “Ужанський”

Кожний з нас є невід’ємною частиною природи. Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина — частина її. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини. Сьогодні люди об’єднуються у товариства, метою яких є охорона природи. Навколишнє середовище потребує нашого захисту. Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у справі захисту довкілля. Кожен школяр може посадити дерево і нагодувати птахів. Ми повинні обережно поводити себе на лісових галявинах та берегах річок, не залишаючи після себе сміття. Якщо так робитиме хоча б кожен школяр, то й це буде вагомий внесок у дорослу справу збереження природи.

27 червня 2021 р. у Національному природному парку “Ужанський” (Трилатерального заповідника “Східні Карпати”) відбулась пізнавальна еколого-просвітницька екскурсія для групи науковців та молоді з Києва.  Маршрут екскурсії пролягав до найвищої вершини Ужанського НПП (1252 м н.р.м.) та хребет Розсипанець що на кордоні з Польщею.

Під час подорожі група екскурсантів проходила через луки, ліси, біля річок та по схилах гір. У кожному з біотопів провідники та екскурсовод (Неля Коваль, старший науковий співробітник Національного парку “Ужанський”)  робили зупинки для коротких еколого-просвітницьких лекцій на відповідні теми.
Біля річок, найчастіше – це тема забруднення та пересихання цих водойм. Біля лісів – це тема незаконних рубок та теж забруднення ТПВ, виснаження інших ресурсів лісів.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Ужанський” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: