Екопросвіта в ромській громаді

Священнослужитель парафії Блаженного Миколая Чарнецького МГКЄ у ромській громаді провів еколого-просвітницький захід, присвячений збереженню довкілля. Природошанобливий отець Віталій Мазур за підтримки Комісії з питань екології МГКЄ розповів дітям про важливість охорони рідкісних видів тварин та відповідального ставлення до споживання природних ресурсів.

Парафія Блаженного Миколая Чарнецького знаходиться біля ромської громади Закарпаття, тому в заході взяли участь дітки ромської національної меншини. Більше зацікавити малечу допомогли екоказка «Кажанчики» та екорозмальовка «Пригоди Степана в Квадратляндії», видані у співпраці громадських організації «Інститут еколого-релігійних студій» (IERS) і «Міжрелігійний та громадянський природоохоронний форум Східної Європи» (IRCEF), які діють при Комісії з питань екології МГКЄ.

Екологічна казка про кажанів авторства Наталії Гумен-Біланич створена для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з метою більш ґрунтовного, проте і більш цікавого знайомства з екологією. Видання доступне чотирма мовами: українською, угорською, румунською та ромською. Книга підготована в рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин» і дає змогу малечі знайомитися зі світом кажанів рідною мовою

Діти прослухали повчальні історії, виконали завдання в друкованих матеріалах та отримали книжки ромською та українською мовами додому для закріплення здобутих знань. Вони були раді дізнатися цікаві факти про кажанів та навчитися правильно сортувати сміття.

Надалі в цій громаді проводитимуться наступні природоохоронні заходи для розвитку екологічної освіти в національних меншинах Закарпаття.

Захід відбувся в рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies-IERS (керівник  Олександр Бокотей) із Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), керівник проєкту Ivan Tymofeiev (NABU) за підтримки VGP Foundation.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: