“Екопатруль” запускає проект з моніторингу якості повітря та закликає приєднатися

Зазначається, що проект охопить території промислових міст, серед яких – Дніпро. Громадська організація “Екологічний патруль” повідомила про запуск нового проекту “Громадський моніторинг” та закликала всіх небайдужих приєднатися.

Як повідомили у Facebook активісти спільноти, він спрямований на розробку та поступове впровадження науково обґрунтованої системи державного екологічного моніторингу атмосферного повітря. Зазначається, що проект охопить території промислових міст Дніпро, Кривий Ріг, Маріуполь (збігаються з офіційними агломераціями) та сільської місцевості (Криворізький район Дніпропетровської області), пише “Обозреватель”. Моніторинг атмосферного повітря здійснюється з метою забезпечення накопичення, опрацювання, зберігання і проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінки та прогнозування його змін і ступеня небезпеки, розробки науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень у галузі охорони атмосферного повітря, у сфері охорони довкілля, а також інформування населення про якість атмосферного повітря, його вплив забруднення на здоров’я і життєдіяльність населення”, – зазначили в “Екопатрулі”. Завданнями проекту активісти називають: Розробку “Правил установки датчиків для громадського моніторингу”; Відкалібрування датчиків і перевірку наявних Методик на відповідність затвердженим стандартам; Розроблення Методики оцінки точності (невизначеності) даних; Збори в Єдиний реєстр для загального користування фонових концентрацій, дозволів на викиди й даних форм звітності №2-ТП (повітря) за 2018, 2019 роки, розмірів і координат СЗЗ підприємств. “Учасникам проекту будуть безкоштовно надаватися датчики для встановлення у своєму домі чи квартирі, але за умови забезпечення їхньої цілісності та безпеки”, – зазначили в організації, підкресливши незалежність проекту.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/ecology/ekopatrul-zapuskaye-proekt-z-monitoringu-yakosti-povitrya-11041067.html

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll to Top
%d блогерам подобається це: